Youtube’ un 60fps Desteği Mobilde Hayata Geçti

Youtube’ un 60fps Desteği Mobilde Hayata Geçti

Kısa bir süre önce web tabanına 60fps desteğini sunan YouTube, proje halinde uzun süredir üzerinde çalıştığı bu yeni özelliği mobil platformlarında da sessiz sedasız kullanıma sundu.

youtube-60fps

Malum akıllı telefonlar 60fps değeri ile 1080p çözünürlükte kayıt yapabilme özelliklerine kavuşunca, buna bağlı olarak YouTube’ da gelişen teknoloji ile kaliteli çekilmiş olan videoları sunmaya başladı. Mobil cihazlarda daha önce 24fps yani 24 kare değeri ile video izlenirken, geçtiğimiz günlerde Android ve iOS platformlarına gelen güncelleme ile artık kullanıcılar 1080p çözünürlükte 60fps değeri ile çekilmiş videoları daha net ve akıcı izleyebilecekler. Tabi 60fps desteği ile çekilmiş videoları izleyebilmek için YouTube uygulanmasını güncellemeniz gerekmektedir.

ETİKETLER: , , , , ,
KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.