Zamanla Silinen Mesaj Özelliği Line’ da !

Zamanla Silinen Mesaj Özelliği Line’ da !

İnternet bağlantısı olan akıllı cihazları kullananlar için en önemli servislerin başında gelen şüphesiz ki anlık mesajlaşma uygulamalarıdır. Anlık mesajlaşma uygulamaları arasında kendisine önemli bir yer eden Line’ a gelen yeni güncelleme sayesinde belirli bir zamana bağlı olarak kendini imha eden mesaj özelliğini getirdi.

line-gizli-mesaj

Anlık mesajlaşma konusunda güvenliği büyük oranda arttırdığını söyleyebileceğimiz Line’ a gelen iOS ve Android sürümlerde geçerli olan kendini imha eden mesaj özelliği sayesinde gönderilen mesajların karşı tarafta ne kadar süreyle kalacağının kararını siz vermiş olacaksınız. Line’ ın zamanla silinen mesaj özelliğinin kullanımı için öncelikle listedeki arkadaşlarınızdan biri üzerinden sohbet penceresini açıyorsunuz, sohbet penceresi açıldıktan sonra yukarıda yer alan arkadaşınızın ismi üzerine tıkladığınızda “Hidden Chat” diğer bir deyişle “Saklı Sohbet” yapmanızı sağlayacak seçenek karşınıza gelmiş olacak.

IMG_04640

Gizli mesajlaşma özelliğini kullanmak istediğinizde karşı tarafta da uygulamanın güncel sürümünün olması gerektiğini de belirtelim, güncel sürüm olmadığı zaman karşılaşılan hata mesajı aşağıda görüldüğü gibidir. Eğer böyle bir hata ile karşılaşıyorsanız bu özelliği kullanmak istediğiniz arkadaşınız ile irtibata geçerek uygulamayı güncellemesini söyledikten sonra bu özelliği karşılıklı olarak sorunsuz bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Arkadaşınıza daveti gönderdikten sonra ise adının yanında kilit simgesi belirecektir.

IMG_04641

Mesajı göndermeden önce göndereceğiniz mesajın kaç saniye veya dakika sonra kendini imha etmesini istiyorsanız, bu pencerede onu ayarladıktan sonra mesajınızı yazıp “Gönder” tuşuna basmanız üzerine iletilecek. Yalnız gönderdiğiniz mesaj ilk olarak karşı tarafta gizli olarak görünecek ve mesaja girilmesiyle de ayarladığınız zaman dilimi çalışmaya başlayacak. Bu arada “Saklı Sohbet” te metin mesajının yanı sıra stiker veya fotoğraf gönderimi de yapabiliyorsunuz, yalnız video gönderimlerinizi gizli olarak yapamadığınızı belirtelim.

IMG_04660

Son olarak Line’ a gelen son güncellemeyi yapmanıza rağmen “Saklı Sohbet” özelliğini göremediyseniz, Line uygulamasını akıllı cihazınız üzerinden kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.