Cep Telefonu Numaramı Nasıl Öğrenebilirim?

Unutkanlık problemi yaşayan, numarasını yeni aldığından henüz ezberlememiş olan ya da bazı zamanlarda dalgınlıktan dolayı bir an için telefon numarasını hatırlayamadığımız durumlar ile karşılaşabiliriz. Unutulan ya da bilinmeyen telefon numarasının basit bir kod yardımıyla nasıl öğrenebileceğinizden bahsetmek istedim.

telefon-numarasi-ogrenme

Unutkanlar, okuma yazma bilmeyenler veya yaşlı insanlar için telefon numarasının akılda tutulması zor olabilir. Bunun için birisinden yardım alıp rehbere kendi numaram diye kayıt ettirmediyse ve biri gelip telefon numarasını istediğinde bilmemek onun için karşılaştığı en zor durum olabilir. Tabi ki bilindik basit yöntemlerden birisi başka bir telefonu arayarak numarayı öğrenmek olur, ancak bu durumu her zaman yapamayabiliriz. Aslında daha basit bir yöntem ile bunu öğrenmenin bir yolu var. Nasıl mı?

Bütün hatlarda ve telefon modellerinde geçerli olan bir kod mevcut. Bunun için öncelikli olarak yapılması gereken arama ekranına girin ve ardından *101# yazıp arama tuşuna basın. Yapılan bu işlem sonucunda “Lütfen bekleyiniz..” ibaresi biraz dolmasının ardından karşınıza kullandığınız cep telefonu numarasını gelecek. Tabi yapılan bu sorgulama sonrasında kontör ya da SMS, hattınızın bakiyesinden düşmeyecektir.

Artık bundan sonra numara unutulduğunda ya da birinin telefon numarasını öğrenmek istediğinizde bu kodu tuşlayabilirsiniz.

KILIC

KILIC

BilisimBilgi.com, sistemle ilgili bilinmesi gereken özgün anlatımlar ile teknoloji dünyasındaki haberleri sunmaktadır. Teknolojinin hayatımızdaki önemini, hayatı etkileme gücünü ve teknolojik gelişmeleri insanlara yansıtmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.