En Sıradışı Para Kazanma Yollarından 5 Tanesi

1)  SAÇINI SATIP PARA KAZANMAK
 

sacini-satip-para-kazanmak

 
İnternetten saç satmanın enteresan bir para kazanma yolu olduğunu öğrenince biz de şaşırdık. Normalde kan veya organ satmak suç; ama insan saçı bu yasaklara girmiyor. Konuyu çeşitli kaynaklardan araştırdık; 30cm saç için 200TL, 50cm saç için 600TL para kazanılabildiği yazıyor. Kesip zarfa koyup göndermek yetiyormuş.
 
Kime satılabilir diye baktık. Meğer bunun siteleri varmış; oradan ilan verip (saçınızın uzunluğu, rengi, kalınlığı ve kalitesini anlatıp; nasıl yıkadığınız ve kuruttuğunuzu, nasıl şekil verdiğinizi; sigara ve alkol alıp almadığınızı belirtip) internetten satmak mümkünmüş. About.com’un yazdığına göre her saç kabul edilmiyormuş. Mesela boyalı, permalı, beyazlı saçlar; veya sigara içenlerin saçları pek rağbet görmüyormuş. Çok yıkayıp saça eziyet edenler, kuruturken aşırı sıcak hava üfleyip saçı bayıltanlar, meğer bilmeden para kaybediyormuş.
 
Saçınızın kalitesini belirttikten sonra bu “ürününüze”, çeşitli sitelerde yazdığına göre “yüksek yüzler veya düşük binler” civarında bir fiyat vererek beklemek; eğer bir alıcı ilgilenirse onun dediği şekilde keserek göndermek yetiyormuş.
 
Son iki not: Birincisi “ödemenin tamamını almadan sakın makasa elinizi sürmeyin” ve ikincisi “postada kaybolmalara karşı zarfınızı iadeli-taahhütlü şekilde göndermeyi ve gönderiyi sigortalamayı sakın unutmayın” deniyor.
 
(Kaynak: http://frugalliving.about.com/od/makingmoney/ht/How-To-Sell-Your-Hair-For-Cash.htm)
 

1 2 3 4 5
KILIC

KILIC

BilisimBilgi.com, sistemle ilgili bilinmesi gereken özgün anlatımlar ile teknoloji dünyasındaki haberleri sunmaktadır. Teknolojinin hayatımızdaki önemini, hayatı etkileme gücünü ve teknolojik gelişmeleri insanlara yansıtmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.