Akıllı Telefonlarda Pil Ömrüne Alternatif Çözüm

Akıllı Telefonlarda Pil Ömrüne Alternatif Çözüm

Neredeyse artık hayatımızın vazgeçilmez parçalarından biri halini alan akıllı telefonlar, uygulama bazındaki bir çok işlevleri yerine getirse de cihazlardaki genel problem incelendiğinde “pilin çabuk tükenmesi” ortaya çıkmakta. Pil kullanım süresi bakımından bir türlü geçerli notu alamayan akıllı telefonlar, kullanıcılarını şarj aletlerine ve prizlere mahkum bırakmakta.

Akıllı Telefonlarda Pil Ömrüne Alternatif Çözüm Neler Olabilir?

Pil ömrü açısından telefonda yüklü olan uygulamaların kaldırılması yada hücresel verinin belli zamanlarda kapatılması gibi alışkanlık edinen kullanıcılar, bilinen çözüm yollarına yeni bir alternatif daha olduğu söylenilebilir. Tarayıcı yada sosyal ağ uygulamaları üzerinden karşımıza çıkan tüm görseller ve videolar pil seviyesine olumsuz yönde etki etmekte. Tarayıcı üzerinden yaptığınız işlemlerin arasına giren reklamlar, veri alışverişinde bulunduğu için tarayıcının hızını etkilediği de bilinen bir gerçek, tabi pil ömrünün de bundan nasibini aldığını söylersek pekte yanlış sayılmaz.

Apple’ ın akıllı telefonu iPhone 6S’ te yapılan bir araştırmaya göre reklam engelleyici yazılımın kullanılması sonucunda neredeyse pil tüketiminde yarı yarıya tasarruf sağlandığı gözlemlenmiş. Çözüme yönelik piyasada yer alan reklam engelleyici yazılımlardan herhangi birini deneyerek, sonucu sizde gözlemleyebilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.