Android Telefon veya Tablet’ te Ağ Ayarlarını Sıfırlama

A+
A-
Android Telefon veya Tablet’ te Ağ Ayarlarını Sıfırlama

Android telefon veya tablette ağ bağlantısı sorunları yaşanıyor ve çözüm için uygulanan gerekli adımlarda işe yaramıyorsa, Android Telefon veya Tablet’ te Ağ Ayarlarını sıfırlamanız gerektiğini söyleyebilirim.

Akıllı telefonlar üzerinden kablosuz ağa (Wi-Fi) bağlantı kurmaya çalıştığınızda kimi zaman modemi görmez, kimi zamanda ise şifreyi girseniz dahi bağlantı sağlayamazsınız. “Daha önce evdeki Wi-Fi ağına bağlantı kurabiliyordum, ancak şimdi bağlanmaya çalıştığımda sorun yaşıyorum” bu sorunu nasıl düzeltebilirim? sorusuyla karşılaştım. Gelin beraber bu soruya yanıt bulmaya çalışalım..

Android Telefon veya Tablet’ te Ağ Ayarları Nasıl Sıfırlanır?

 • Wi-Fi, Hücresel ve Bluetooth” bağlatı sorunlarının çözümü için Ağ Ayarlarını Sıfırlama işlemi güvenilir bir sorun giderme adımı olduğu söylenilebilir
 • Sıfırlama işlemi, cihazda bulunan herhangi bir uygulama ya da veriyi silmez. Yalnızca ağ ile ilgili ayarları temizler (Orijinal fabrika varsayılan ayarlara sıfırlar)
 • Yapılan bu işlem Wi-Fi Ağ Parolasının silinmesine neden olur. Yeniden parolanın girilerek, Wi-Fi ağına katılması gerekir

Samsung Telefon veya Tablet’ te Ağ Ayarlarını Sıfırlama

Sıfırlama işlemine başlamadan önce Wi-Fi Ağınızın Parolasını hatırladığınızdan veya not ettiğinizden emin olun. Telefon veya Tablet’ teki Ağ Ayarlarını Fabrika Varsayılan Ayarlarına Sıfırlamak için aşağıda yer alan adımları izlemeniz ve beraberinde uygulamanız yeterli olacaktır.

 • Öncelikli olarak Ayarlar‘ ı açın, ekranı yukarı doğru kaydırın ve Telefon hakkında‘ ya dokunun
 • “Telefon hakkında” ekranından Sıfırla‘ ya dokunun
android-telefon-veya-tablet-te-ag-ayarlarini-sifirlama-1
 • Ve ardından Ağ ayarlarını sıfırla seçeneğine dokunun
android-telefon-veya-tablet-te-ag-ayarlarini-sifirlama-2
 • Bir sonraki adımda, onaylamak için Fabrika ayarlarına dön‘ e dokunun
android-telefon-veya-tablet-te-ag-ayarlarini-sifirlama-3
 • Ayarlarınıza bağlı olarak, sıfırlama işlemini başlatmak için Kilit Ekranı Parolası, PIN ya da parmak izi girmeniz istenebilir

Yapılan işlemlerin ardından Wi-Fi ağına yeniden katılmak için Ayarlar > Bağlantılar > Wi-Fi Ağınızı seçin ve ardından Wi-Fi Ağ Parolasını girin. Hepsi bu kadar

Sonuç

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda “Android Telefon veya Tablet’ te Ağ Ayarlarını Sıfırlama” işleminin nasıl yapılacağı bilgisini detaylı bir şekilde anlattık. Ayrıca dilerseniz, Samsung Galaxy’ de Ekrana Dokunduğumda Açılmıyor! bu içeriğimize de bir göz atabilirsiniz.

Peki, siz paylaşmış olduğumuz bu yöntem hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmına yazarak, bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bu İçerikler de Size Faydalı Olabilir!

Samsung Galaxy’ de Güç Tuşuna Uygulama Atama” haberini okumak için buraya tıklayın

Samsung Galaxy’ de Işıklı Bildirim Özelliğini Etkinleştirme” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. hayriye dedi ki:

  Sitenizi sürekli takip eden birisiyim. Bu paylaşım tam da denk geldi emeğinize sağlık teşekkür ederim?

  1. KILIC dedi ki:

   paylaşımın yararlı olmasına sevindim. ziyaretiniz ve güzel yorumunuz için teşekkürler

 2. Hayrullah dedi ki:

  Emeğine sağlık

  1. KILIC dedi ki:

   teşekkür ederim