Apple’ ın Mucize iPhone Geri Dönüşüm Robotu Liam!

Apple’ ın Mucize iPhone Geri Dönüşüm Robotu Liam!

Sahip olduğu tüm modellerinde modern tasarım çizgisinden asla ödün vermeyen, aynı zamanda bu tasarımın sahip olduğu donanım yapısı ile de kendinden söz ettiren ayrıca kullanılan işletim sisteminin yanı sıra sahip olduğu uygulamaların sadece Apple kullanıcılarına yönelik düzenlenmiş olması ile de akıllı telefon pazarında iPhone, şüphesiz ki sektörün en iyi cihazlarından biri olduğunu söyleyebilirim. Peki bu kadar bahsettiğimiz iPhone, ömürleri dolunca ne oluyor, hiç merak ettiniz mi?

Ömürleri Dolan iPhone Cihazlarına Ne Oluyor?

Apple eskimiş olan, çalışmayan yada kullanılmayan iPhone cihazlarının geri dönüşüm sürecini bize ayrıntılarıyla gösteren bir video yayınladı. Apple tarafından Liam adı verilen geri dönüşüm robotu, yaklaşık yılda 1.2 Milyon iPhone’ u saniyeler içerisinde tekrar kullanılmaya hazır parçalar haline geri dönüştürebiliyor. Liam robotunun üzerinde bulunan kameralar sayesinde parçalanacak olan iPhone’ un hangi model olduğunu belirleyerek, o doğrultu da uygulayacağı işlemleri planlıyor.

Dilerseniz sözü fazla uzatmadan Liam’ ı iş başındayken izleyelim.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.