Kırılan Laptop Ekranı Garanti Kapsamına Alınır mı?

Kırılan Laptop Ekranı Garanti Kapsamına Alınır mı?

Laptop/Notebook bilgisayarlarda en sık karşılaşılan sorunlardan bir tanesi ekran kırılmalarıdır. Her ne kadar ekran, çerçeve içerisinde ve bir takım destekleyici tamponlar ile korunsa da gelebilecek yüzeysel bir darbe ekranın çatlayıp kırılmasına yol açabilmektedir. Bu durum karşısında herkes tarafından merak edilen soru ise ekranın garanti kapsamına girip, girmeyeceği.

Laptop Ekranı Garanti Kapsamına Alınır mı?

Ekranı kırılmış olan Laptop/Notebook teknik servise götürüldüğünde ilk akla gelen şey garanti kapsamında değerlendirilip, değerlendirilmeyeceği elbette ki. Üzülerek söylemem gerekir ki, kırılmış olan ekranlar %99 kullanıcı hatası olarak değerlendirildiğinden garantiye alınmıyor. Tabi ki, karşılaşılan bu hatanın sizden kaynaklanmadığını ispatlayabilirseniz garanti kapsamında değerlendirilebilir. Ancak genellikle teknik servislerin hemen hemen hepsi söz konusu olan ekran kırılmalarını kullanıcı hatası olarak gördüğünden garanti kapsamı dışına almaktadır.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.