Araç Muayenesi Gecikme Bedeli Hesaplama

Araç Muayenesi Gecikme Bedeli Hesaplama

Araç muayenesi, trafikteki motorlu taşıtların teknik şartlara uygun olup olmadıklarına karar vermek için her sene ya da standart iki senede bir yapılmaktadır. Muayenenin bu zaman aralıklarında yapılması zorunludur. Muayenede aracın belirlenmiş standartlarında değişim var mı? bu kontrol edilmektedir. Araçların trafik ve yolcu güvenliğine uygun olup olmadıkları yapılan bu kontroller ile tespit edilir.

Araçların düzenli olarak muayene edilmesi araçların ömrünü uzatmakla birlikte, ikinci el değerinin artmasını da sağlar. Ülkemizde araçların kontrollerini yapan tek kurum TÜVTÜRK’ dür. Peki, “Araçlar için muayene randevusu nasıl alınır?” ve “Muayene gecikme bedeli nasıl hesaplanır?

Araçlar için Muayene Randevusu Nasıl Alınır?

Araçların muayene randevusu için TÜVTÜRK sitesine girmeniz gerekmekte. Online randevuyu buradan alabilirsiniz.

https://www.tuvturk.com.tr/

Ayrıca bu işlemi araç muayene istasyonundan da yapabilirsiniz. Tabi yöntem yine online dır, yine işlem aynı şekilde yapılmaktadır. Araç muayenesi için elinizde ruhsatınız olması yeterlidir.

Muayene Gecikme Bedeli Nasıl Hesaplanır?

Muayene tarihinden sonra geçen her ay için %5 alınmaktadır. Örneğin muayeneyi bir kaç gün geçirdiyseniz %5 daha fazla ödeyeceksiniz. Gecikme 1. ayı tamamladı ikinci aydan gün aldıysa +%5 daha fazla ödeyeceksiniz. Verilen bu bilgiyi tam olarak anlamadınız mı? Bunun için TÜVTÜRK’ ün bir hesaplama aracı var onu inceleyebilisiniz.

arac-muayenesi-gecikme-bedeli-hesaplama-1

Öncelikli olarak “muayeneye gideceğiniz tarihi” ve “son muayene geçerlilik tarihi” girin. Girilen bu verilerden sonra ikisi arasındaki fark hesaplanarak, size ödeyeceğiniz ücret çıkartılacaktır.

TÜVTÜRK’ ün hesaplama aracına aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz..

“https://www.tuvturk.com.tr/gecikme-bedeli.aspx”

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Araç Muayenesi Gecikme Bedeli Hesaplama” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Yakıt Tasarrufu için Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yakıt Depo Kapağının Ne Tarafta Olduğu Nasıl Anlaşılır?

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.