Chrome-Favoriler-Menusu

Chrome’ da Favorilerin Olduğu Menü Hemen Kapanmasın!

Her gün kullandığımız ve yapılan aramaları bıkmaksızın cevaplayan popüler arama motoru Google‘ ın internet tarayıcısı Chrome‘ da, beğenilen sitelere daha hızlı erişimi sağlamak için yer imleri kullanılmaktadır. İstenilen zamanda sayfaya kolayca ulaşım imkanı sağlayan yer imleri hakkında işinize yarayacağını düşündüğüm, muhtemelen herkes tarafından bilinen yada hiç bilinmeyen ufak bir detaydan bahsetmek istiyorum.

Tarayıcı üzerinde birden çok yer imi bulunuyorsa, bunları yönetebilmek ve kullanabilmek için farklı klasörlere ihtiyaç duyulabilmektedir. Örneğin sizin için önemli olan yada sosyal ağlar ile ilgili olan favorileri farklı bir klasörde veya haber sitelerinden oluşan favorileri bir başka klasörde tutarak kategorileştirme yoluna tercih edebilirsiniz.

Chrome-Favoriler-Menusu-1

Chrome’ da yer imleri çubuğunda birden çok yer imi bulunan bir klasöre sahip olduğunuzu düşünelim. 4-5 yer imini aynı anda açmamız gerektiğinde, yer imleri araç çubuğunda varsa bu kısımda yer alan bir alt klasör içerisinden seçimi gerçekleştirmekteyiz. Ancak bu yer imleri farklı farklı noktalarda ise her defasında favorilerin olduğu bu menü kapanmakta ve sonra baştan ulaşılması gerekmekte.

CTRL

Yukarıda yer alan klavye tuşu yardımıyla yer imleri menüsü ekranda kalmaya devam ederek, seri bir şekilde  ulaşılmak istenilen birden çok favori sayfayı yeni sekmede açabilmenize imkan sağlayacaktır.

Her yeni sekmede farklı bir yer imi açtığınızda bu menünün kapanmaması sizce kolaylık sağlamaz mı? 

Chrome’ da favorilerin olduğu menü hemen kapanmasın konusuna yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC

KILIC

Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.

“Chrome’ da Favorilerin Olduğu Menü Hemen Kapanmasın!” için 6 cevap

  1. Avatar Fatma dedi ki:

    Harika bir paylaşım, teşekkür ediyorumm

  2. Avatar Cihan Demir dedi ki:

    Harikasınız 👏

  3. Avatar Tuba dedi ki:

    Her zaman olduğu gibi yine Harika bir paylaşım. Emeğinize sağlık..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.