Facebook’ ta Fotoğraf Etiketleme Önerileri Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Facebook’ ta Fotoğraf Etiketleme Önerileri Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Dünyaca bilinen ve en çok tercih edildiğini söyleyebileceğimiz sosyal paylaşım sitelerinden biri olan Facebook üzerinde her gün binlerce fotoğraf paylaşımı yapılıyor ve aynı zamanda fazla sayıda ” fotoğraf etiketleme ” işlemi gerçekleşiyor. Facebook’ ta yüklenilen herhangi bir fotoğrafta bulunan kişilerin otomatik olarak algılanmasını sağlayan yüz tanıma özelliği bulunuyor. Bu özellik her ne kadar pratiklik sağlasa da bazı zamanlarda etiketlenmek istemediğiniz bir fotoğrafta kendinizi etiketlenmiş olarakta bulabiliyorsunuz.

İçinde size benzeyen yada sizin olduğunuz bir fotoğraf Facebook’ a yüklenildiğinde, otomatik yapılan etiketleme tabi ki daha tehlikeli olanıdır. Yüzünüzün algılanmasını ve sizin için otomatik olarak etiketleme özelliği sunulmasını Facebook’ ta engelleyebilirsiniz.

Facebook’ ta Etiketleme Önerileri Nasıl Kapatılır?

  • Öncelikli olarak tarayıcınız üzerinden Facebook’ a giriş yapın
  • Ardından Facebook ana sayfasında sağ üst köşede yer alan ok tuşuna tıklayın ve açılan menüden ” Ayarlar ” a tıklayın
  • Karşınıza gelen Ayarlar penceresinde hemen sol tarafta yer alan ” Zaman Tüneli ve Etiketleme ” seçimine tıklayın

Facebook-Fotograf-Etiketleme-1

  • Bu seçime tıkladıktan sonra açılan Zaman Tüneli ve Etiketleme Ayarları penceresinde Etiketleme başılığı altında yer alan ” Sana benzeyen fotoğraflar yüklendiğinde, kimlere seni etiketlemesi önerilsin ” seçimine tıklayın ve burada açılır menüde yer alan ” Arkadaşlar ” yerine ” Hiç Kimse ” yi seçin

Facebook-Fotograf-Etiketleme-2

  • Yapılan bu işlemlerin ardından yüklenilen herhangi bir fotoğrafta yüzünüzün otomatik algılanılmasını ve buna bağlı olarak etiketleme önerilerinin sunulmasını engellemiş olursunuz

Facebook’ ta fotoğraf etiketleme önerileri nasıl devre dışı bırakılır sorusunun çözümüne yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.