Google Chrome Tarayıcısında Ayarlar Nasıl Sıfırlanır?

Google Chrome Tarayıcısında Ayarlar Nasıl Sıfırlanır?

Her gün kullanılan ve yapılan aramaları bıkmaksızın cevaplayan popüler arama motoru Google‘ ın internet tarayıcısı Chrome‘ da bilgisayara indirilen programlar yüzünden tarayıcıda bir takım sorunlar gözlenebilir. Bunun için Chrome tarayıcısını kaldırıp, tekrardan kurmanıza gerek yok. Tarayıcı da yapılacak ufak bir ayar sayesinde sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Nasıl mı?

Performansta yavaşlama yada ayarlarda meydana gelen karışıklıklardan ötürü aşağıda yer alan adımları uygulayarak, Google Chrome tarayıcısını sıfırlayabilirsiniz.

Chrome Tarayıcı Nasıl Sıfırlanır?

Normal’ de tarayıcıyı sıfırlamak için Ayarlar seçeneğine girilerek birkaç işlem yapmanız gerekiyor. Ancak aşağıdaki yöntemi kullanarak Chrome adres çubuğuna, kısayol erişim adresini yazarak da bu işlemi rahatlıkla yapabilirsiniz.

chrome://settings/resetProfileSettings

  • Gelen ekranda ” Sıfırla ” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır

Chrome-Ayarları-Sıfırlama-1

Alternatif Yol

  • Sağ üst köşede yer alan üst üste üç noktaya tıklayın ve ardından ” Ayarlar ” tıklayın
  • Ekranı aşağı doğru kaydırarak, ” Gelişmiş ” seçeneğine tıklayın
  • Burada Sıfırla ( Ayarları orijinal varsayılan değerlerine geri yükleyin ) seçimine tıklayın
  • Gelen ekranda ” Sıfırla ” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır

Not:

“Bu işlem, başlangıç sayfanızı, yeni sekme sayfanızı, arama motorunuzu ve sabit sekmelerinizi sıfırlar. Ayrıca, tüm uzantılar devre dışı bırakılır ve çerezler gibi geçici veriler temizlenir. Yer işaretleriniz, geçmişiniz ve kayıtlı şifreleriniz temizlenmez.”

Google Chrome tarayıcısında ayarlar nasıl sıfırlanır sorusunun çözümüne yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.