Google Chrome’ u Klavye Kısayolu ile Çalıştırma

A+
A-
Google Chrome’ u Klavye Kısayolu ile Çalıştırma

Internet araçları ile herkes tarafından tercih edilen popüler arama motoru Google‘ ın internet tarayıcısı Chrome‘ u çalıştırmak için klavye kısayolu atayabilirsiniz. Bu kısayolu kullanarak ta Chrome’ u açabilirsiniz. Nasıl mı?

Bilgisayarda yüklü olan herhangi bir programa klavye kısayolu atayarak, çalıştırabilirsiniz. Klavyenin büyük önem taşıdığı Windows işletim sistemine sahip bilgisayarları kullanırken size oldukça yardımcı olacağını düşündüğüm muhtemelen de bir çoğumuz tarafından bilinen ama unutulan, az bilinen ya da hiç bilinmeyen bir detaydan bahsetmek istiyorum.

Chrome’ u Klavye Kısayolu ile Nasıl Başlatabilirim?

  • Öncelikli olarak Chrome üzerinde mouse sağ tuşuna tıklayıp, programın Özellikler‘ ine girin
  • Karşımıza gelen Özellikler penceresinde Kısayol tuşu kısmına gelin. Metin kutusunda “Yok” olarak yazmakta. Bu, şu anda bu uygulamaya atanmış bir kısayol tuşu olmadığı anlamına gelir
  • Metin kutusuna tıklayın ve ardından Chrome’ a atamak istediğiniz kısayol tuşunu girin. Varsayılan olarak CTRL + ALT tuşları başa eklenecektir. Bu nedenle, Chrome’ u başlatmak için atayacağınız kısayol tuşu örneğin CTRL + ALT + X ise sadece X tuşuna basmanız yeterlidir
herhangi-bir-programi-klavye-kisayolu-ile-nasil-baslatabilirim-1

CTRL + ALT + X

NOT: CTRL + ALT + kombinasyonu önceden atanmış yani kullanılıyorsa, (CTRL + ALT + DELETE) bu tuş kombinasyonunu bu uygulamada kullanamazsınız.

Chrome için klavye kısayolunu belirlediyesiniz, pencerenin sağ alt köşesindeki Uygula düğmesine tıklayarak değişiklikleri uygulayın ve ardından Tamam ı tıklayın. Yapılan tüm bu işlemlerin ardından klavye kısayolu artık oluşturuldu. Belirlediğiniz klavye kısayolunu kullandığınızda Windows, bu sayede Chrome’ u başlatacaktır.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Google Chrome’ u Klavye Kısayolu ile Çalıştırma” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Bu İçerikler de Size Faydalı Olabilir!

Chrome’ da Favori Web Sayfalarını Otomatik Açma haberini okumak için buraya tıklayın

iPhone’ da Chrome’ u Varsayılan Tarayıcı Olarak Ayarlama haberini okumak için buraya tıklayın

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.