Google’ da Sayfa Başına Sonuç Sayısını Artırma

Google’ da Sayfa Başına Sonuç Sayısını Artırma

Bilgisayar, telefon ya da tablette internet araçları ve arama motoru hizmetleri ile kullandığımız ve yapılan aramaları bıkmaksızın cevaplayan Google’ da herhangi bir bilgi aratıldığında her sayfa için 10 adet sonuç bilgisi karşımıza çıkmaktadır. Sonuçlar içerisinden aranılan bilgiye ulaşılamadığında ise bir diğer sonuç sayfasına geçilmektedir. Sürekli olarak sayfa değiştirmekten rahatsızlık duyuyor ve ilk sayfada görüntülenen sonuçların sayısını nasıl arttırabilirim diyorsanız, yapılması gerekli olan işlem için makalenin devamına göz atmanız yeterli olacaktır.

İlk sayfada çıkan sonuçların varsayılan sonuç değerini 10 adet değilde, “20, 30, 40, 50 ve hatta 100” olarak belirleyebilirsiniz. Peki, bu değeri nasıl artırabilirsiniz?

Google’ da Sayfa Başına Sonuç Sayısını Nasıl Artırılır?

  • Öncelikli olarak Google ana sayfasında yer alan Ayarlar‘ a, daha sonra Arama Ayarları‘ na tıklayın
  • Karşımıza gelen ekranda Sayfa başına sonuç sayısı başlığı altında yer alan değerlerden isteğiniz doğrultusunda değiştirebilirsiniz

Google-Sayfa-Basina-Sonuc-Sayisi-2

Google’ da sayfa başına sonuç sayısı artırma konusuna yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.