Google Haritaların Gizli Modda Kullanımı

Google Haritaların Gizli Modda Kullanımı

Günümüzde mobil cihazlar ile internete girebilmenin yanı sıra uygulamaları kullanarak ta birçok işi pratik bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz. Hemen hemen herkesin akıllı telefon veya tablettelerinde bulunan uygulamalardan birisi olan Google Haritalar, en çok navigasyon amaçlı kullanılıyor. Bu uygulama ile arama yapmak istiyor, ancak yapılacak bu aramanın kayıt altına alınmasını istemiyor olabilirsiniz. “Google Haritalar gizli modda nasıl kullanılır?” bu konuya değinmek istedim.

Herhangi bir yere gidilmek istendiğinde gidilen rotaları bulmak için konum bilgilerini kullanan Google Haritalar, normal şartlarda konum bilgilerini kayıt altına almaktadır. Tabiki kayıt altına alınan bu verileri silme yetkisine sahipsiniz. Ancak yine de bu tür hassas bilgilerin kayıt altına alınmasından rahatsızlık duyuyorsanız, Google Haritalar uygulamasını gizli modda kullanabilirsiniz. Nasıl mı?

Google Haritalar Gizli Modda Nasıl Kullanılır?

  • Google Haritalar’ da Gizli mod özelliğini etkin hale getirmek için sağ üst tarafta bulunan profil resminize dokunun
  • Açılan pencerede Gizli modu aç seçeneğine dokunun
google-haritalarin-gizli-modda-kullanimi-1
  • Daha sonra gelen bilgilendirme penceresinde Kapat butonuna dokunduktan sonra Google Haritalar’ da gizli modu kullanmaya başlayabilirsiniz

Yapılan bu işlemin ardından artık yapmış olduğunuz aramalar ve konum geçmişiniz kaydedilmeyeceğinden Google Haritalar’ ı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Google Haritaların Gizli Modda Kullanımı” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

iPhone ile Gidilen Her Yer Kayıt Altında

Park Ettiğin Yeri Bulmak Senin İçin Hâlâ Bir Sorun mu?

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.