Instagram’ da Arama Geçmişi Silindikten Sonra Ulaşılabilir mi?

Instagram’ da Arama Geçmişi Silindikten Sonra Ulaşılabilir mi?

Instagram‘ da arama kutucuğu kullanılarak, Hesap, Etiket veya Yer araması yapabiliyoruz. Yapılan aramalar daha sonra kolay erişim sağlanabilinmesi açısından kayıt altında tutulmakta. Her ne kadar güzel bir durum olarak görünse de, kullanıcıların bazıları bu durumdan rahatsız olabilmekte ya da eski aramaların tekrar görünmesini tercih etmemektedir. Instagram’ da bulunan ”Arama Geçmişini Sil ” özelliği ile bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. 

Instagram’ da arama geçmişi silindikten sonra tekrardan ulaşılabilir mi?” sorusuyla karşılaştım. Gelin şimdi beraber bu soruya yanıt bulmaya çalışalım.

Instagram’ da Arama Geçmişi Silindikten Sonra Ulaşabilir miyim?

Herhangi bir arama yapıldığında tekrardan aynı bilgiyi arama ihtimaline karşı Instagram, yapılan bu aramaları kayıt altında tutuyor. Ancak aranılan bilginin de başkası tarafından görüntülenmesi istemiyorsanız, Instagram’ ın Ayarlar kısmından bu arama geçmişini silebilirsiniz. Peki, silinen arama geçmişini tekrardan geri getirebilir miyim?

Instagram profil sekmesi üzerinden Ayarlar > Güvenlik > Arama Geçmişini Temizle yolunu izleyip Tümünü Temizle denildiği zaman arama geçmişiniz tamamen silinir. “Silindikten sonra bir daha görüntülenmez diğer bir değişle geri getirmek mümkün değildir

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Instagram’ da Arama Geçmişi Silindikten Sonra Tekrardan Ulaşılabilir mi?” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Bu İçerikler de Size Faydalı Olabilir!

Instagram’ da Harf Geçmişini Silme” haberini okumak için buraya tıklayın

Instagram’ da Beğendim Tüm Gönderileri Nasıl Görebilirim?” haberini okumak için buraya tıklayın

Instagram’ da Kullanıcı Profilini Büyük Boy Gösterme” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.