Instagram’ da Canlı Yayın Bildirimlerini Kapatma!

Instagram’ da Canlı Yayın Bildirimlerini Kapatma!

Popülerliği her geçen gün artan fotoğraf ve video paylaşım platformu  Instagram‘ da, canlı yayın başlatan sayısı her geçen gün artıyor. Instagram’ da Canlı Yayın, adından da anlaşılacağı gibi kullanıcıların canlı yayınlarını takipçilerine bildirmesini sağlayan bir özellik. Bu özellik ile hangi kullanıcının canlı yayın başlattığını öğrenebiliyorsunuz. Gelen bildirim genellikle “… kişisi canlı yayına başladı” şeklinde görülüyor. Bu yönde alınan bildirimler her ne kadar güzel olarak görünse de, çok fazla kişinin takip edildiği düşünüldüğünde bir noktadan sonra gelen bildirimler can sıkıcı olabiliyor. Yani isterseniz canlı yayın bildirim özelliğini kapatabilir isterseniz de tekrardan açabilirsiniz. Peki, Instagram’ da Canlı Yayın Bildirimleri Nasıl Ayarlanır? konusuna detaylı olarak bakalım..

Instagram’ da Canlı Yayın özelliği, başka bir sorunu daha beraberinde getirdi. Canlı yayını başlatan kullanıcıları takip eden tüm kullanıcılara bir bildirimle kullanıcının canlı yayında olduğu uyarısı gidiyor. Özellikle çok fazla sayıda takip ettiği kişiler olan kullanıcılar, her canlı yayın için gelen bildirim bir yerden sonra gerçekten sinir bozucu olabiliyor. Eğer siz de yoğun bir şekilde gelen bu bildirimlerden rahatsızlık duyuyor, Instagram Canlı Yayın bildirimlerini kapatmak istiyorsanız yazının devamını inceleyebilirsiniz.

Instagram Canlı Yayın Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

  • Öncelikli olarak Instagram Profil Sayfanıza girin ve üst köşede yer alan üç çizgiye Gmail-menu-simge dokunun
  • Sonrasında Ayarlar ve ardından Bildirimler seçeneğine dokunun
  • Live ve IGTV seçeneğine dokunun
  • Burada yer alan Canlı Videolar seçeneğini Kapalı konuma getirin

Yapılan bu işlemlerin ardından artık can sıkıcı olan Canlı Yayın bildirimlerini almayacaksınız. Tabi tekrar açmak isterseniz, aynı yolu izleyip Kapalı konumda olan bildirim ayarını tekrar Açık konuma getirmemiz yeterli olacaktır.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Instagram’ da Canlı Yayın Bildirimlerini Kapatma!” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Bu İçerikler de Size Faydalı Olabilir!

Instagram’ da Arama Geçmişi Silindikten Sonra Ulaşılabilir mi?” haberini okumak için buraya tıklayın

Instagram’ da Harf Geçmişini Silme” haberini okumak için buraya tıklayın

Instagram’ da Beğendim Tüm Gönderileri Nasıl Görebilirim?” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.