iOS’ ta Daha Zor Şifre Nasıl Oluşturulur?

iOS’ ta Daha Zor Şifre Nasıl Oluşturulur?

Sürekli olarak yanımızda bulundurduğumuz ve artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası halini alan mobil cihazlara her türlü kişisel bilgilerimizi emanet etmekteyiz. Peki kişisel verilerimizi, önemli bilgilerimizi nasıl koruma altına alıyoruz?

iOS-Guclu-Parola

iOS sistemli (iPhone, iPad ve iPod Touch) cihazlarda kullanıcılar tarafından tercih edilen 4 karakterli sayısal şifreler yerine, belirleyeceğiniz özel karakter içeren şifre ile cihazınızı daha güvenli hale getirebilirsiniz.

  • Öncelikli olarak cihazınızdan Ayarlar‘ a ve ardından Touch ID ve Parola menüsüne girin.
  • Yeni şifrenizi Parolayı Değiştir kısmından yenileyebilir ve böylelikle iOS cihazınızı daha da güvenli hale getirebilirsiniz.

bilisimbilgi.com

  • Daha sonra burada yer alan Parola Seçenekleri ne tıklamanız üzerine karşınıza “Özel Alfasayısal Kod, Özel Sayısal Kod ve 4 Basamaklı Sayısal Kod” pop-up penceresi gelecektir.
  • Burada belirleyeceğiniz şifrede harf, rakam, özel karakterler ve tek karakter gibi her şeye izin verilmekte. Kendinizi temsil eden bir emoji karakteri koyabilmenin yanı sıra adınızın veya soyadınızın ilk karakterini koyabileceğiniz gibi çok uzun bir şifre oluşturabilirsiniz.

bilisimbilgi.comiPhone cihazlara şifre konulurken zorlu şifreler oluşturmaya özen göstermelisiniz. Doğum tarihi, şehir plaka kodları gibi 4 haneli rakam kombinasyonu olan basit şifreler kesinlikle oluşturmayın. Telefonunuz çalınma anında ya da kaybolduğu zamanlarda kişisel verilerinizin güvenliği açısından şifrelerinizin güvenliği gerçekten çok önemlidir.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.