iPhone Aramaları Otomatik Cevaplıyor!

iOS
A+
A-
iPhone Aramaları Otomatik Cevaplıyor!

Her nereye gidersek gidelim yanı başımızdan ayırmadığımız akıllı telefonlar, hayatımızın büyük bir parçasını oluşturur hale geldi. Gelişen teknoloji ile beraber bir çok kolaylık sunuyor. Sürekli olarak telefon görüşmesi yapan biriyseniz ve bu çağrıların sizin için önemli olduğu kanaatindeyseniz bu bilgi sizin için çok faydalı olacaktır. Gelen çağrıların cevaplanması sizin elinizde. Tabi bu çağrıları manuel olarak cevaplayabileceğiniz gibi otomatik olarak ta cevap verilmesini sağlayabilirsiniz. “Gelen çağrıları onayım doğrultusunda açıp cevap veriyordum, ancak iPhone aramaları artık otomatik cevaplıyor!” Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?” sorusuyla karşılaştım. Gelin beraber bu soruya yanıt bulmaya çalışalım.

iPhone cihazları ile yapılabilecek çok sayıda işlem bulunmaktadır. Her ne kadar fazla öneme sahip olmasa da telefon görüşmeleri bunlardan bir tanesi. Sürekli olarak aranıyorsunuz, işiniz gereği devamlı telefondasınız, elinizin müsait olmadığı durumlarda telefonun otomatik olarak açılması elbette güzel. Ancak çağrı gelip farkında olmadan otomatik olarak açıldığında istenmeyen şeylerin karşı tarafa iletilmesi de büyük sıkıntı oluşturmaktadır.

iPhone aramaları artık otomatik cevaplıyor!” Aslında bu sadece o uygulamanın ayarları üzerinden değiştirilecek bir ayardan kaynaklanmakta. Gelen çağrılar normalde varsayılan olarak kullanıcının onayı doğrultusunda cevaplanır. Kullanıcılar gerekli olan bu ayarı etkinleştirip, unuttuğunda bu durumu bir sorun olarak görebilmektedir. Aşağıdaki adımları uygulayarak, gelen çağrıların manuel olarak yani sizin onayınız doğrultusunda cevaplanmasını sağlayabilirsiniz.

iPhone’ da Aramaları Otomatik Yanıtla Özelliği Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Aramaları otomatik yanıtla özelliği aktif iken, şebeke aramalarına ek olarak WhatsApp sesli aramalar ve FaceTime aramalarında da etkin halde bulunmaktadır. Peki, iPhone’ da aramaları otomatik yanıtla özelliği nasıl devre dışı bırakılır?

  • Öncelikli olarak iPhone cihazlarında Ayarlar (Settings) menüsünü açın
  • Ayarlar menüsünden Erişilebilirlik (Accessibility) e dokunun
iphone-aramalari-otomatik-cevapliyor-1
  • Dokunma (Touch) dokunun
iphone-aramalari-otomatik-cevapliyor-2
  • Arama Ses Yolu (Call Audio Routing) ve daha sonra Aramaları Otomatik Yanıtla (Auto-Answer Calls) seçimine dokunun
iphone-aramalari-otomatik-cevapliyor-3
  • Aktif olan Aramaları Otomatik Yanıtla seçimini Pasif hale getirin
iphone-aramalari-otomatik-cevapliyor-5

Son olarak otomatik çağrı yanıtlama özelliğini tekrardan devreye almak için aynı adımları izleyerek, Aramaları Otomatik Yanıtla (Auto-Answer Calls) seçeneğini Aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “iPhone Aramaları Otomatik Cevaplıyor!” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

iPhone’ da Ayarlar İçerisinde Hızlı Arama Yapma

Görüşmelerde Yaşanan Ses Sorunu ve Çözümü

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.