iPhone’ da Ayarlar İçerisinde Hızlı Arama Yapma

iOS
A+
A-
iPhone’ da Ayarlar İçerisinde  Hızlı Arama Yapma

Elimizden adeta düşürmediğimiz, tasarım çizgisi ile her zaman beğenileri üzerinde toplayan iPhone ve iPad cihazlarında, istenilen bir ayarı bulamıyor musunuz? Ayarlar penceresinde aranılan bir şeyi bulmak için bilmediğinizden dolayı ekranı bir aşağı bir yukarı doğru mu kaydırıyorsunuz? Apple, Ayarlar’ da ihtiyacınız olanı bulmak için arama yapmayı kolaylaştıran öyle bir özellik sunuyor ki, orada olduğunun çoğu kullanıcı farkında bile değil. Oysa çok basit bir özellik sayesinde sadece doğru kelimeleri yazarak, istenilen bilgiye rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Nasıl mı?

Arama özelliğini kullanabilmek için öncelikli olarak Ayarlar uygulamasını açın ve ekranı aşağıya doğru kaydırın. Ekranın hemen üst tarafında bir arama çubuğu görünecek. Bu alanı istenilen ayarı bulmak için kullanabilisiniz.

Arama çubuğuna istenilen bilgiyi yazdığınızda bu bilgiyle alakalı eşleşmelerin listesi aşağıda görünecektir. Örneğin batarya ile ilgili bir ayar için “Batarya” yazılması ya da doğrudan “Güç” yazdığınızda buna yönelik sonuç vercektir.

iphone-da-ayarlar-icerisinde-hizli-arama-yapma-1
iphone-da-ayarlar-icerisinde-hizli-arama-yapma-2

Aranılan bilgiyi listede bulduğunuzda, üzerinde dokunun; bu şekilde Ayarlar ekranına yönlendirileceksiniz. Buradan tekrar arama yapılmak istendiğinde Ayarlar ekranına tekrar geri dönebilirsiniz.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “iPhone’ da Ayarlar İçerisinde Hızlı Arama Yapma” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

iOS’ ta Uygulama Simgeleri Üzerindeki Bildirim Sayısı Gözükmüyor!

iPhone Rehberindeki Kişileri Sıralama

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.