Görüşmelerde Yaşanan Ses Sorunu ve Çözümü

iOS
A+
A-
Görüşmelerde Yaşanan Ses Sorunu ve Çözümü

Gürültülü olan ortamlarda telefonla görüşme yapmak herkes için tam bir çile olmuştur. Kullanıcılar, görüşme esnasında karşıdaki kişinin sesini tam anlamıyla duyamamaktan şikayetçi. Her ne kadar ses seviyesi yüksekte de olsa gelen ya da yapılan aramalarda ses sorunu ile karşılaşılmakta. iPhone cihazını kullanıp ta ses sorunu ile karşılaşanlar, bu çözüm yollarını deneyebilirler.

Teknolojik anlamda büyük gelişim ve değişim gösteren artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası halini alan akıllı telefonlar, her ne kadar görüşme dışında daha bir çok özelliği bizlere sunuyor olsa da telefonların ana amacı arama yapmaktır. Peki, iPhone’ da görüşme anında yaşanan ses sorunu ve çözüm yolları nelerdir?

iPhone’ da Görüşme Anında Yaşanan Ses Sorunu ve Çözüm Yolları

  • Öncelikli olarak ses arttırma butonunu kullanarak, zil sesi seviyesini ekranda görüntüleyin (kulaklık takılı durumda değilken)
  • Hoparlörün bulunduğu ızgarayı ve ekran üzerinde bulunan koruyucu kontrol edin. Üzerinde bulunan toz büyük sıkıntı yaratabilmektedir.  Temizlemek için bir fırçadan yardım alabilirsiniz
  • Kulaklık girişine bağlı herhangi bir şey olmadığından emin olun
  • Herhangi bir Bluetooth cihazı ile eşleştirilmiş mi bunun kontrolünü sağlayın, gerekirse Bluetooth‘ u devre dışı bırakın

Yukarıda yer alan adımlara ek olarak böyle durumlara maruz kalmamak için iPhone gürültü engelleme özelliğine sahip.. Teknoloji devi Apple, diğer firmalardan farklı olarak bu özelliği açıp kapatmayı kullanıcılara sunmakta. Peki, bu özellik nasıl aktif edilir?

  1. Ayarlar (Settings) > Genel (General) > Erişilebilirlik (Accessibility) adımlarını izleyin
  2. Ses/Görsel (Audio/Visual) > Telefonda Gürültü Engelleme (Phone Noise Cancellation) aktif hale getirerek devreye alabilir, pasif hale getirerek de devre dışı bırakabilirsiniz
gorusmelerde-yasanan-ses-sorunu-ve-cozumu-1

Yukarıda yer alan adımları izledikten sonra siz de görüşmelerinizi sağlıklı bir şekilde yapabilirsiniz.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Görüşmelerde Yaşanan Ses Sorunu ve Çözümü” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

iPhone’ u Kullanırken Gelen Çağrı ve Bildirimleri Engelleme

iPhone’ lara iOS 14 ile Gelen Turuncu ve Yeşil Nokta!

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.