iPhone Cihazının Pil Kapasite Durumu Nasıl Kontrol Edilir?

iPhone Cihazının Pil Kapasite Durumu Nasıl Kontrol Edilir?

Sürekli olarak yanımızda bulundurduğumuz akıllı telefonlar, hayatımıza girdiğinden beri uygulama bazındaki işlevleri yerine getirseler de, cihazlardaki genel problem ele alındığında ” şarjın çabuk tükenmesi ” ortaya çıkmaktadır. Tasarım çizgisi ile birlikte tasarımın sahip olduğu donanım yapısı ile de kendinden söz ettiren aynı zamanda iOS işletim sistemi ile de en güvenilir ve stabil olan Apple‘ ın iPhone cihazlarında, pilin performans ve ömrünü etkileyecek faktörler arasında” aşırı ısıya yada soğuğa maruz kalma, pilin yaşı, şarj devir sayıları ” gösterilebilir.

Eğer ki iPhone cihazınızı daha kısa aralıklarla şarj etmeye başladıysanız, yeni bir pil edinme zamanının gelmiş olduğu söylenilebilir. Tabi bu kadar kısa aralıklarla cihazın şarj edilmesi doğrudan pilin ömrünün bittiği anlamını taşımadığı da söylenilebilir. Peki, iPhone cihazının Apple servisine gitmeden pil ömrünü kontrol etmenin bir yolu var mıdır?

iOS 10.2.1 sürümü veya daha sonra ki sürümleri kullanıyorsanız;

  • Öncelikli olarak iPhone cihazının ana ekranında yer alan Ayarlar‘ a tıklayın
  • iPhone pilinizin değiştirilmesi gerekip gerekmediğinin kontrolünü Ayarlar menüsü içerisinde yer alan Pil seçimine tıklayarak sağlayabilirsiniz
  • Gelen ekranda bu bilgiyle karşılaşıyorsanız; ” iPhone pilinizin servise gereksinimi olabilir. Daha fazla bilgi…

iPhone-Pil-Kapasite-Durumu-1

Apple tarafından uyarının görüntülenme nedeni; ” Pil, kullanım ömrünün sonuna yaklaştıkça pildeki şarj miktarı ve güç sağlama özelliği azalır. Bu nedenle pilin daha sık şarj edilmesi gerekebilir ve iPhone’ unuz zaman zaman beklenmedik bir şekilde kapanabilir. Bu bir güvenlik sorunu değildir, uyarı sadece pilinizin değiştirilmesi gerekebileceğini bildirmektedir. Piliniz kontrol edilene kadar iPhone’ unuzu kullanmaya devam edebilirsiniz. ”

iPhone cihazının pil kapasite durumu nasıl kontrol edilir sorusunun çözümüne yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.