iPhone’ da Cevaplanamayan Çağrılara Mesaj ile Dönüş Sağlayın

iPhone’ da Cevaplanamayan Çağrılara Mesaj ile Dönüş Sağlayın

Görüşmek istemediğiniz yada yoğunluktan dolayı gelen çağrılara cevap veremediğiniz durumlarda, neden cevaplayamadığınızı basitçe açıklamak isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda iPhone’ da cevaplanamayan çağrılara, mesaj ile dönüş yapmak mümkündür. Aramalara mesaj ile nasıl cevap verebilirim diyorsanız, işte cevabı..

Gün içerisinde gelen aramaya cevap veremediğiniz ya da vermek istemediğiniz durumlarda, iPhone’ da gelen çağrıyı mesaj ile reddetme özelliği bulunmakta.

iPhone’ da Cevaplanamayan Çağrılara Mesaj ile Dönüş Nasıl Sağlanır?

Karşı tarafa neden cevap veremediğinizi anlatmak için iPhone size özel mesaj oluşturma imkânı sunuyor.

  • Herhangi bir telefon geldiğinde cevaplama kaydırıcısının hemen üst tarafında beliren Mesaj etiketli ikona dokunun
  • Bu işlemi yaptığınızda varsayılan olarak önceden hazır bulunan üç seçenek karşınıza çıkmakta. (“Şu anda konuşamıyorum”, “Yoldayım.” ve “Seni daha sonra arayayım mı?”) Bunlardan uygun olanını seçip sizi arayan kişiye anında mesaj olarak gönderebilirsiniz. Ya da “Özel…” seçeneğine dokunarak, bir mesajda yollayabilirsiniz. Örneğin; “Müsait olunca beni ara.” gibi.

Peki, gelen çağrıyı neden cevaplayamadığınızı karşı tarafa anlatabilmek için size özel mesajı iPhone cihazlarında nasıl oluşturabilirsiniz?

iPhone’ da kendi durumunuza yönelik özel mesajlar oluşturabilmek için aşağıdaki yolu izleyin.

Ayarlar > Telefon > Mesajla Yanıtla

Şu bilgiyi de belirtmek isterim; “üçten fazla yanıt oluşturulamamaktadır” Yeni bir seçenek eklenmek istenildiğinde ise hali hazırda olan mevcut seçeneklerden bir tanesini iptal etmeniz gerekmektedir. Bunun için iptal etmek istediğiniz hızlı yanıt seçeneğine dokunun ve metni yazmaya başlayın. Yapılan bu işlemin ardından gelen bir sonraki çağrıda hazırlamış olduğunuz hızlı yanıt bilgisini görebileceksiniz.

iPhone’ da cevaplanamayan çağrılara mesaj ile dönüş sağlayın konusuna yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

iPhone’ da Mesajın Sadece Belirli Bir Bölümünü Kopyalama

iPhone Mesajlar Uygulamasında Kişi Fotoğraflarını Gösterme

iMessage Kullanılamadığında Mesajı SMS Olarak Gönderme

iOS’ ta Mesajlara Google Arama Nasıl Eklenir?

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.