iPhone’ da Kişiye Özel Titreşim Oluşturun!

iPhone’ da Kişiye Özel Titreşim Oluşturun!

Bulunduğunuz ortamlarda bazen telefon sesinin başka kişiler tarafından duyulmasını istemeyebilirsiniz. Tam da bu noktada titreşim uyarısı yaratabilme özelliğinden faydalanabilirsiniz. Peki, standart olarak sunulan titreşimlerden farklı olarak yeni titreşimler oluşturabileceğinizi ve oluşturduğunuz bu titreşimleri bir veya birden fazla kişiye tanımlayabileceğinizi biliyor muydunuz?

Telefonların icadından hemen sonra zil sesinin her ortamda duyulmaması gerektiğini düşünen mühendisler, titreşim özelliğini hayata geçirdi. Apple’ ın standart olan “Hızlı, Kalp Atışı, S.O.S, Senfoni, Seri, Stakato, Uyarı”  titreşim modelleri arasından istediğinizi belirleyerek aktifleştirebilir, menünün alt tarafında yer alan “Yok” seçeneği ile de titreşim özelliğini iptal edebilir ya da standart sunulan bu listeye ek olarak özel titreşim modülü de oluşturabilirsiniz.

iPhone’ da Özel Titreşim Nasıl Oluşturulur?

  • Öncelikli olarak Ayarlar menüsüne tıklayın ve ardından Sesler seçeneğine tıklayın
  • Gelen pencerede Sesler ve Titreşim Modelleri başlığı altında yer alan Zil Sesi seçeneğine tıklayın
  • Açılan pencerenin üst kısmında yer alan Titreşim seçeneğine tıklayın
  • Şimdi ise Özel başlığı altında yer alan Yeni Titreşim Yarat seçeneğine tıklayın

iPhone-Ozel-Titresim-3

  • “Titreşim modeli yaratmak için dokunun” penceresinde ekrana uzun veya kısa dokunuşlar yaparak, kendinize özel titreşimler oluşturabilirsiniz

iPhone-Ozel-Titresim-1

  • Oluşturmuş olduğunuz titreşim modelini test etmek için “Dinle” tuşuna dokunabilir, beğenmezseniz “Kayıt Yap” tuşuna dokunarak yeni titreşim oluşturabilir ya da beğendiğiniz takdirde ise “Kaydet” tuşuna dokunarak  gelen pencerede yarattığınız bu titreşim sesine bir isim vererek kayıt altına alabilirsiniz

iPhone-Ozel-Titresim-2

iPhone’ da kişiye özel titreşim oluşturun konusuna yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.