Word ve Excel’ de Yazdır İşleminde İşinizi Kolaylaştıracak Kısayollar

Word ve Excel’ de Yazdır İşleminde İşinizi Kolaylaştıracak Kısayollar

Harfler ile isimlendirilmiş hücrelerden oluşan bir hesap tablosu programı olarak karşımıza çıkan Microsoft Excel‘ de aynı zamanda yazı yazma metinlerin düzenlemesinde sağladığı kolaylıklardan dolayı kullanıcılar için çok önemli bir araç olan Microsoft Word‘ te hazırlamış olduğunuz belgenin yazdırılması istendiğinde bilinen kısayol haricinde kullanılan klavye kısayolları hakkında muhtemelen herkes tarafından bilinen yada bilinmeyen işinize yarayacağını düşündüğüm bir ayrıntıyı sizinle paylaşmak istedim.

Hazırlanan belgenin yazdırılması istendiğinde bilinen CTRL + tuş kombinasyonuna ek olarak aşağıda klavye kısayollarını kullanabilirsiniz.

CTRL + SHIFT + F12

ya da

CTRL + F2

Ofis işlerinin vazgeçilmez yazılımları olan Word ve Excel’ de yukarıda yer alan kısayolları da kullanarak, yazdır ekranına ulaşabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.