Word-Excel-Printer

Word ve Excel’ de Yazdır İşleminde İşinizi Kolaylaştıracak Kısayollar

Harfler ile isimlendirilmiş hücrelerden oluşan bir hesap tablosu programı olarak karşımıza çıkan Microsoft Excel‘ de aynı zamanda yazı yazma metinlerin düzenlemesinde sağladığı kolaylıklardan dolayı kullanıcılar için çok önemli bir araç olan Microsoft Word‘ te hazırlamış olduğunuz belgenin yazdırılması istendiğinde bilinen kısayol haricinde kullanılan klavye kısayolları hakkında muhtemelen herkes tarafından bilinen yada bilinmeyen işinize yarayacağını düşündüğüm bir ayrıntıyı sizinle paylaşmak istedim.

Hazırlanan belgenin yazdırılması istendiğinde bilinen CTRL + tuş kombinasyonuna ek olarak aşağıda klavye kısayollarını kullanabilirsiniz.

CTRL + SHIFT + F12

ya da

CTRL + F2

Ofis işlerinin vazgeçilmez yazılımları olan Word ve Excel’ de yukarıda yer alan kısayolları da kullanarak, yazdır ekranına ulaşabilirsiniz.

KILIC

KILIC

Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.