iPhone’ da Rahatsız Etme Modunda Yinelenen Aramalar Ne İşe Yaramakta?

A+
A-
iPhone’ da Rahatsız Etme Modunda Yinelenen Aramalar Ne İşe Yaramakta?

Belirli kişi ya da kişilerle konuşmak istemediğimiz zamanlarda rahatsız edilmemek adına iPhone’ da filtre görevini üstlenen “Rahatsız Etme” özelliği aktif edilir. Bu sayede çağrı geldiğinde telefonun sesi çıkmaz. Cihaz bir nevi sessiz moda alınmış olduğundan, zil sesi açık olsa dahi ses çıkmayacaktır. Ancak öyle bir özellik var ki, bu özellik aktif edildiğinde belirli şartlar dahilinde cihazın zil sesi çıkmaya başlayacaktır.

iPhone’ da Yinelenen Aramalar Nedir, Ne İşe Yarar?

“Rahatsız Etme” modu aktif halde iken, ” Yinelenen Aramalar ” etkinleştirildiğinde üç dakika içerisinde aynı kişiden gelen ikinci bir aramanın sesi kapatılmayacaktır. Yani bu özellik etkin durumdayken sizi biri aradığında doğal olarak ses çıkmayacak, yine aynı kişi üç dakika içerisinde tekrar arama yaptığında önemli olabileceği düşüncesiyle zil sesi çalmaya başlayacaktır.

iPhone’ da Rahatsız Etme modunda yinelenen aramalar ne işe yaramakta sorusunun cevabına yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.