iPhone’ da Sayaç Hızlı Bir Şekilde Nasıl Kurulur?

iOS
A+
A-
iPhone’ da Sayaç Hızlı Bir Şekilde Nasıl Kurulur?

Belli bir zaman içerisinde unutulmaması gereken bazı şeyleri unutmamak adına alarm kurabileceğiniz gibi geri sayım aracını da ayarlayabilirsiniz. Örneğin mutfakta fırına konulan yemeğin ya da kaynayan yumurtanın zamanını kaçırmamak adına sayaç kurulması yararlı olabilir. Eğer bir iPhone sahibiyseniz, sayaçları hızlı bir şekilde kurabilirsiniz. Nasıl mı?

iPhone’ da sayaç kurma işlemini hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır;

  • Öncelikli olarak ekranın sağ üst tarafından aşağıya doğru sürükleyerek, Denetim Merkezi‘ ni açın
  • Daha sonra Sayaç simgesi üzerine uzunca basılı tutun
  • Burada kaydırma çubuğunu kullanarak, sayaç süresini istediğiniz şekilde belirleyin
iphone-da-sayac-hizli-bir-sekilde-nasil-kurulur-1
  • Ve Başlat düğmesine dokunun

Direk dakika cinsinden değilde, “saat, dakika, saniye” şeklinde daha detaylı bir geri sayım düşünülüyorsa, yine Denetim Merkezi’ nde yer alan Sayaç simgesine dokunarak ayarlamayı gerçekleştirebilirsiniz.

iphone-da-sayac-hizli-bir-sekilde-nasil-kurulur-2

Aynı zamanda Siri‘ yi de sayaç kurmak için kullanabilirsiniz. Örneğin; “Hey Siri, on dakikadan geri say” diye seslenmeniz yeterli olacaktır.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “iPhone’ da Sayaç Hızlı Bir Şekilde Nasıl Kurulur?” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Bu İçerikler de Size Faydalı Olabilir!

“Kapalı Olan Telefonun Alarmı Çalar mı?” haberini okumak için buraya tıklayın

“iOS ve Android’ te Alarmlara İsim Nasıl Verilir?” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.