Kapalı Olan Telefonun Alarmı Çalar mı?

Kapalı Olan Telefonun Alarmı Çalar mı?

Malum elimizden düşürmediğimiz hayatımızı kolaylaştıran akıllı telefonlar, bazen kendince yaptığı bir takım hatalar yüzünden bizleri mağdur durumda bırakabilmekte. “Kapalı durumdayken telefonumun alarmı çalmıyor. Bu durumun nedeni ve çözüm yolu nedir?” sorusuyla karşılaştım. Gelin beraber bu soruya yanıt bulmaya çalışalım..

Akıllı hale gelmesinden önce telefonlara alarm kurulduğunda tamamen kapalı durumdayken bile çalışıyordu. Şimdi ise akıllı telefonların bir çoğunda alarm çalmamaktadır. Bu sorunun çözümü aslında oldukça basittir. Nasıl mı?

Akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber saat uygulamalarındaki alarm özelliği kullanıcılar için büyük önem kazandı. Sabahları uyanabilmek için yatmadan önce telefonun alarmını kurmaktayız. Gece boyunca yanımızda durup, zarar vermemesi adına da pek çok insan yatmadan önce telefonu kapatmakta ve bunun sonucunda mağdur olmakta. “Cep telefonları tamamen kapalıyken alarm neden çalmıyor?” şeklinde kullanıcılar tarafından gelen soruya yanıt bulmaya çalışacağım.

Kapalı Durumda Olan Akıllı Telefonun Alarmı Çalmıyor, Çözümü Nedir?

Gece boyunca yanımızda durup, zarar vermemesi için telefonu kapatıyorsanız. Artık kapatmayın! Alarmınızı kurun ve telefonu uçak moduna alın. Uçak modu aktifken Wi-Fi ağı ve GSM operatör bağlantısı olmayacağından telefonun yanı başınızda durması size zarar vermeyecektir. Böylelikle belirlenen zaman geldiğinde alarm devreye girecektir.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Kapalı Olan Telefonun Alarmı Çalar mı?” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Bu İçerikler de Size Faydalı Olabilir!

  • “Akıllı Telefonum Neden Yavaş Şarj Oluyor!” haberini okumak için buraya tıklayın
  • “Telefonla Görüşürken Gelen Aramayı Görme” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.