iPhone-Sesli-Ekran-Videosu-Kaydetmek

iPhone’ da Sesli Olarak Ekran Videosu Kaydetmek

Sahip olduğu donanım yapısı ile kendinden söz ettiren aynı zamanda en güvenilir ve stabil olan iPhone cihazlarına, iOS 11 işletim sistemi ile birlikte ekran videosu kaydı özelliği eklenmiş durumda. Bu özellik sayesinde iPhone’ da sesli olarak ekran videosu kaydetmek oldukça kolay. Nasıl mı?

Sesli Olarak Ekran Videosu Kaydetmek

Denetim Merkezi (Control Center)’ den erişilebilen bir seçenekle ekran videosu kayıt altına alınabiliyor. Tabi ki öncelikli olarak ilgili seçeneğin etkinleştirilmesi gerekmekte. Seçeneği etkinleştirmek için;

 • Öncelikli olarak Ayarlar (Settings) menüsüne tıklayın ve ardından Denetim Merkezi (Control Center) seçeneğine tıklayın
 • Daha sonra Denetimleri Özelleştir (Customize Controls) seçimine tıklayın ve ekranı aşağıya doğru kaydırın
 • Buradan Ekran Kaydı (Screen Recording) seçimini bulun ve yeşil renkte olan + simgesine tıklayarak, özelliği Denetim Merkezine (Control Center) ekleyin

iPhone-Sesli-Ekran-Videosu-Kaydetme-1

Yapılan bu işlemin ardından artık Denetim Merkezi (Control Center) üzerinden ilgili olan simgeye dokunarak, dilediğiniz zaman ekran videosu çekebileceksiniz. Ekran videosunu kendi sesinizle kayıt altına almak istiyorsanız, Denetim Merkezin’ de bulunan ekran videosu kayıt butonuna basılı tutun ve karşınıza gelen seçeneklerden Kapalı durumda olan Mikrofon Sesi (Microphone Audio) Açık durumuna getirmeniz yeterli olacaktır.

iPhone’ da sesli olarak ekran videosu nasıl kaydedilir sorusunun çözümüne yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC

KILIC

Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.

“iPhone’ da Sesli Olarak Ekran Videosu Kaydetmek” için 2 cevap

 1. Avatar ersin dedi ki:

  sesli kaydetmede sorun yok ta. videoyu whatsapp başkasına gönderince ses çıkmıyor. sadece video görüntüleniyor. bunun çözümü var mı?

  • KILIC KILIC dedi ki:

   Merhaba Ersin bey, Ekran Kaydında Mikrofonun açık olup olmadığını kontrol edin. Bunun için makale de bahsettiğim gibi “Denetim Merkezin’ de bulunan ekran videosu kayıt butonuna basılı tutun ve karşınıza gelen seçeneklerden Kapalı durumda olan Mikrofon Sesi (Microphone Audio) Açık durumuna getirin.” Normalde mikrofon açık durumda ise ortamda sesi kayıt altına almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.