iPhone’ da Yetersiz Alan Sorunu Çözümü

iPhone’ da Yetersiz Alan Sorunu Çözümü

Apple’ ın 16 GB hafıza seçeneğine sahip iPhone cihazlarında malum yetersiz hafıza sorunu kullanıcıları gerçekten sıkıntıya sokabilmekte. Bu sorun karşısında iPhone’ da hafıza temizleme işleminin nasıl yapıldığı,  iPhone sahipleri tarafından merak edilen noktalardan bir tanesi. Peki merak edilen hafıza temizleme işlemi nasıl yapılır, bu işlemin cevabı yazının devamında.

Apple-iPhone-6-Plus

Zamanla yüklü bulunan uygulamaların şişmesiyle cihazda kapladığı alanın giderek daha da artması üzerine her ne kadar uygulamayı silip tekrardan yüklemek bir çare olarak gözükse de, uygulamayı indirip tekrardan ayarlarını kullanımınıza göre ayarlamanız zahmetli bir iş halini alabilmekte. iPhone cihazlarda hafıza temizleme işlemini iPhone’ un yedeğini aldıktan sonra iPhone’ a yedeklemeyi yeniden yüklemekten geçiyor. Peki kullanıcılar tarafından merak edilen hafıza temizleme işlemi nasıl oluyor?

iPhone Hafıza Durumuna Nasıl Bakılır?

Öncelikli olarak iPhone cihazınızda ne kadar kullanılabilir alan kaldığına Ayarlar > Genel > Hakkında içerisinde yer alan Kullanılabilir bölümünden detayları öğrenebilirsiniz.

iPhone Cihazlarda Hafıza Temizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

  • iPhone‘ u PC‘ ye bağlayarak, iTunes uygulamasını PC’ den açın.
  • iTunes üzerinden sol üst tarafta yer alan iPhone simgesine tıklayın.
  • Şimdi Yedekle seçeneği ile iPhone’ un yedeğini alın.
  • Yedekleme işlemi tamamlandıktan sonra Yedeklemeyi Geri Yükle seçeneği ile daha önce almış olduğunuz yedeği iPhone’ a geri yükleyin.
  • iPhone cihazına yedeklemeyi geri yükledikten sonra cihazınızda ki uygulamalar, oyunlar, fotoğraflar ve videolar aynen kalacaktır.

bilisimbilgi.com

Tabi yapılan bu işlemler sonucunda tekrar hafıza kullanımına baktığınızda 1 ile 3 GB arasında daha fazla kullanılabilir bir alana sahip olduğunuzu göreceksiniz. Her ne kadar gereksiz bir işlem olarak görünse de cihazda biriken ön bellek dosyalarınız temizlenmiş olacak ve bu sayede daha fazla kullanılabilir bir alana sahip olacaksınız.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.