iPhone Mail’ de E-postaları Silmek için Kaydırın

iOS
A+
A-
iPhone Mail’ de E-postaları Silmek için Kaydırın

Outlook, Gmail, Yahoo, Aol. servislerinin yanı sıra özel e-posta servislerini de tanımlamanıza olanak sağlayan iPhone’ da bütünleşik olarak bulunan Mail uygulamasında, “E-postaları Arşiv posta kutusunda arşivlemek yerine, onları Çöpe At diyerek silebilirsiniz

iPhone kullanan herkes gibi bende iPhone’ un kendi içerisinde bulunan mail uygulamasını kullanıyorum. Daha önceleri herhangi bir mail üzerinde sola kaydırma işlemi yaptığımda “Çöpe At” bilgisi geliyordu, şimdi ise “Arşiv” bilgisi gözükmekte. Eski haline nasıl getirebilirim? Benim için önemli olan bu sorunu nasıl düzeltebilirim?” sorusu ile karşılaştım. Gelin beraber bu soruya yanıt bulmaya çalışalım..

iPhone Mail’ de Arşivle – Çöpe At Tuşu Ayarları

Çöpe At” seçeneği yerine çıkan “Arşiv” butonu, aslında artık kullanmak istemediğiniz ancak silinmesini de istemediğiniz iletilerinizi saklamanıza olanak sağlamaktadır.

iphone-mail-de-e-postalari-silmek-icin-kaydirin

Aslında bu sadece telefon üzerinden değiştirilecek bir ayardan kaynaklanmakta. Kullanıcılar bu ayar ile oynayıp, unuttuğunda bu durumu bir sorun olarak görebilmektedir. Aşağıdaki adımları uygulayarak, gelen mail üzerinde sol tarafa kaydırma işlemini yaptığınızda maili silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  • Arşivle’ yi devre dışı bırakmak için öncelikli olarak AyarlariPhone-Ayarlar ve ardından Mail iPhone-Mail bölümüne gidin
  • Daha sonra Hesaplar‘ a dokunun
  • Burada tanımlamış olduğunuz (GmailOutlook vb.) hesabınız üzerine dokunun
  • Hesap başlığının olduğu yere ve ardından İleri Düzey Ayarlar‘ a dokunun
  • Silinen İletileri Şuraya Taşı başlığı altında yer alan Silinen Posta Kutusu‘ na dokunun
iphone-mail-de-e-postalari-silmek-icin-kaydirin
  • Bu seçimin yapılmasıyla beraber artık eskiden olduğu gibi maillerinizi direk silebileceksiniz

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “iPhone Mail’ de E-postaları Silmek için Kaydırın” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Bu İçerikler de Size Faydalı Olabilir!

iPhone’umdan Gönderildi Yazısını Değiştirme” haberini okumak için buraya tıklayın

iPhone Kullanımını Ebeveynler için Kolay Hale Getirme” haberini okumak için buraya tıklayın

iPhone’ da Canlı Dinleme Özelliğinin AirPods ile Kullanımı” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.