Android Gmail’ de Kaydırma ile E-Postalar Arşivlenmesin

A+
A-
Android Gmail’ de Kaydırma ile E-Postalar Arşivlenmesin

Gmail’ de kaydırma işlemiyle e-postaları arşivlemek istemeyebilirsiniz. Yani yanlışlıkla kaydırmış olduğunuz e-postaların arşive gitmesinin önüne geçebilirsiniz. E-postaları Arşiv posta kutusunda arşivlemek yerine, onları Sil diyerek kurtulabilirsiniz

Önceleri Android’ de gelen mailler, sağa ya da sola kaydırıldığında otomatik olarak arşivlenmekteydi. Arşiv posta klasöründe artık zamanla yığın olmuş e-postalar içerisinde aranan mailin bulunması için ayrı bir çaba harcanıyordu. Artık e-postalar, sağa ya da sola kaydırma işlemi sonucunda otomatik olarak arşiv klasörüne yönlendirilmiyor. Dilerseniz sağa kaydırma ile farklı bir eylemi, sola kaydırma ile de bir başka eylemi gerçekleştirebilirsiniz. Ve yine gelen e-postayı erteleme seçimini bile uygulayabilirsiniz.

Android Gmail’ de Sağ ve Sol Kaydırma ile E-Postaları Düzenleme

  • Öncelikli olara Android cihazınızdan Gmail uygulamasını Gmail-gorsel açın
  • Daha sonra sol üst tarafta bulunan menü Gmail-menu-simge simgesine dokunun
  • Açılan menüyü aşağıya doğru kaydırın ve Ayarlar‘ a dokunun
android-gmail-de-kaydirma-ile-e-postalar-arsivlenmesin
  • Ayarlar penceresinde Genel Ayarlar‘ a dokunun
  • Genel Ayarlar penceresi içerisinde Kaydırma İşlemleri seçeneğine dokunun (Sağa ve sola kaydırma ayarları karşınıza gelecektir)
android-gmail-de-kaydirma-ile-e-postalar-arsivlenmesin
  • Sağa ya da Sola kaydırma için Değiştir butonuna dokunun
android-gmail-de-kaydirma-ile-e-postalar-arsivlenmesin
  • Değiştir butonuna dokunulduğunda “Arşivle, Sil, Okundu-Okunmadı, Taşı, Ertele, Yok” seçimlerinden birini seçebilirsiniz
android-gmail-de-kaydirma-ile-e-postalar-arsivlenmesin

Sağ ve Sol kaydırma işlemi için gerekli olan ayarlamaları yaptıktan sonra artık maillerinizi sağa ya da sola kaydırarak, tanımlamış olduğunuz eylemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Android Gmail’ de Kaydırma ile E-Postalar Arşivlenmesin” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Bu İçerikler de Size Faydalı Olabilir!

Android Gmail’ de İmza Oluşturma” haberini okumak için buraya tıklayın

Android’ de Chrome’ u Gizli Mod ile Başlatma” haberini okumak için buraya tıklayın

Android’ de Wi-Fi Bağlantı Sorunu ve Çözüm Yolu” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.