Kablosuz Ağ Sinyal Gücünü Bir Komutla Öğrenme!

Kablosuz Ağ Sinyal Gücünü Bir Komutla Öğrenme!

Günümüzde evlerimizin yanı sıra iş yerlerinde, otel, hava alanı, pastahane gibi yani kısacası her yerde Wi-Fi ( Kablosuz Ağ ) ile İnternet’ e erişim hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Kabloya gerek duyulmadan internet erişiminin Wi-Fi ağı ile sağlandığı bir ortamda kablosuz ağın sinyal gücünü programa gerek duyulmadan öğrenebilirsiniz.

Kablo kirliliğini ortadan kaldırmak için tercih edilen Wi-Fi ( Kablosuz Ağ ) ile internet kullanıldığında bağlantı durumu, cihazın ağ bağlantıları kısmından görülebilmektedir. Peki, kablosuz ağ sinyal gücünün yüzde (%) kaç olduğunu herhangi bir programa gerek kalmadan DOS komutu ile öğrenebileceğinizi biliyor muydunuz?

Kablosuz Ağ (Wireless) Sinyal Gücü Komutla Nasıl Öğrenilir?

Windows 10, Windows 8, Windows 7 ve diğer sürümlerde, Wi-Fi sinyal gücünü öğrenebilmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • Öncelikli olarak Windows + R tuş kombinasyonu kullanılarak, Çalıştır penceresini açın
  • Çalıştır penceresinde Cmd komutunu yazıp, Enter tuşuna basın
  • Komut İstemi penceresi karşınıza gelecektir, aşağıdaki komutu yazarak Enter tuşuna basın

 netsh wlan show interface

Kablosuz-Ag-Sinyal-Gucu-1

Bilgisayarınızda kablosuz ağ ile bağlantı kuruyorsanız, Wi-Fi sinyal gücünü “netsh wlan show interface” bu komut ile rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Kablosuz Ağ sinyal gücü bir komutla nasıl öğrenilir sorusuna yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.