Mac Finder’ da Eksik Olan Kenar Çubuğu Menüsü Nasıl Geri Getirilir?

Mac
A+
A-
Mac Finder’ da Eksik Olan Kenar Çubuğu Menüsü Nasıl Geri Getirilir?

Finder, Mac’ de hemen hemen her şeyi görüntülememizi, düzenlememizi ve her şeye erişmemizi sağlamakta. Finder ile tüm dosyalara, klasörlere, uygulamalara ve SD kartlara aynı zamanda ağ üzerinde paylaşılmış tüm cihaz ve dosyalara da erişilebilmekte. “Daha önceleri hızlı gezinmek için bulunan AirDrop, Son Kullanılanlar, Uygulamalar, Belgeler, Masaüstü ve İndirilenler’ in olduğu Finder kenar çubuğu menüsünün olmadığını fark ettim.” Bu sorunu nasıl düzeltebilirim. sorusuyla karşılaştım. Gelin beraber bu soruya yanıt bulmaya çalışalım.

Finder’ da Eksik Olan Kenar Çubuğu Menüsü Nasıl Geri Getirilir?” Aslında bu durum menü içerisinden bir butona tıklanmaktan kaynaklanmakta. Normalde varsayılan olarak bulunan bu hızlı gezinme menüsü yanlışlıkla da olsa kullanıcının onayı doğrultusunda gizli hale gelmektedir. Aşağıdaki adımı uygulayarak, Finder’ da gizli olan hızlı gezinme menüsüne erişimi sağlayabilirsiniz.

Gizli Durumda Olan Hızlı Gezinme Menüsünü Gösterme

  • Öncelikli olarak Mac’ te Finder penceresini açın
  • İmleci Menü içerisinde yer alan Favoriler (Favorites) getirin
  • Sağ yönünde bir ok simgesi belirmekte. Buna dokunulduğunda ok aşağıya doğru dönecek ve gizli durumda olan hızlı gezinme menüsü görünecektir

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Mac Finder’ da Eksik Olan Kenar Çubuğu Menüsü Nasıl Geri Getirilir?” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Bu İçerikler de Size Faydalı Olabilir!

Mac’ de Izgara Görünümünde Dosyaya Ulaşma” haberini okumak için buraya tıklayın

Mac’ de Sürükle Bırak Özelliği (Sürükleme Kilidi / Drag Lock)” haberini okumak için buraya tıklayın

Macbook’ un Trackpad Hareketleri ile Yapılabilecekler” haberini okumak için buraya tıklayın

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.