Microsoft, HoloLens ile Tıp Alanında Çığır Açacak

Microsoft, HoloLens ile Tıp Alanında Çığır Açacak

Sanal gerçeklik noktasında geleceğin teknolojisini emin adımlarla şekillendirmeyi devam ettirme yolunda olan Microsoft yayınladığı yeni video ile yine merak uyandırmayı başardığı söylenilebilir.

microsoft-halolens

Merakla beklenilen sanal gerçeklik ürünü HaloLens’ in çalışma sistemi, yayınlanan video ile açıkça gösterildi. Microsoft, “geleceğin teknolojisi” olan bu yeni teknoloji ürününü bu kez tıp alanında kullanımını tanıtıyor. Case Western Reserve Üniversitesi ile birlikte çalışmalarını sürdüren teknoloji devi Microsoft, CG efektleriyle hazırlamış olduğu demo tadındaki video da HoloLens kullanılarak insan vücudundaki sinir sisteminden tutunda kemik ya da kas yapısını üç boyutlu olarak gözlem yapmaya imkan sağlaması ile tıp öğrencilerine gerçeğe çok daha yakın eğitim deneyimi sunacağı söylenilebilir.

Sabırsızlıkla beklenilen sanal gerçeklik gözlüğü HoloLens’ in tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.