iPhone Safari’ de Önceki Sayfalara Dönmenin Pratik Yolu

iOS
A+
A-
iPhone Safari’ de Önceki Sayfalara Dönmenin Pratik Yolu

Apple, iPhone ile kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırabilecek her türlü imkanı sunuyor. Kullanım deneyimini daha iyi hale getirmek için eklenen yeni özellik ve araçlardan haberdar olmayan çoğu kullanıcı da, bu özellikleri kullanamıyor. “Geri düğmesine birkaç defa dokunmak yerine, iPhone Safari’ de önceden açılmış olan bir web sayfasına dönmenin hızlı ve kolay bir yolu” olduğu, çoğu iPhone sahibinin bilmediği konular arasında yer almaktadır.

Safari’ de alt tarafta yer alan “iPhone-Back-Button” geri düğmesine dokunulduğunda önceki sayfaya dönüldüğü her iPhone kullanıcısı tarafından bilinmektedir. Ancak çoğu iPhone sahibinin dikkat etmediği bir şey varki, daha önce açılmış olan sayfalara erişmek için sürekli olarak geri düğmesine basılmasına gerek kalmadan daha kolay ve daha hızlı bir yolunun bulunduğudur.

Neyse ki, tüm önceki sayfaları rahatlıkla görebileceğiniz çözüm yolunu iPhone bizlere sunmakta. Aslında önceki sayfa menüsü yıllardır bulunuyor, ancak çoğu iPhone kullanıcısı bu kullanışlı özelliğe pek te aşina değil. Bu özelliğin çalışma şeklide oldukça basittir. Bunun için yapılması gereken tek şey, geri düğmesine basılı tutmak.

Geri düğmesine uzunca basılı tutulduğunda Safari, bu sekme içerisinde baktığınız web sitelerinin bir listesini kaydırılabilir şekilde görüntüleyecektir. Buradan erişmek istediğiniz web sayfasına dokunmanız yeterli olacaktır. Safari, sizi doğrudan o siteye yönlendirecektir.

Bu yöntem sayesinde örneğin sekiz sayfa önce baktığınız bir web sayfasına tekrardan ulaşmak istediğinizde geri düğmesine sekiz defa dokunmaktan kurtulmanızı sağlamaktadır. iPhone kullanımını daha iyi hale getirmek için süper kullanışlı bir özellik olduğunu söyleyebilirim.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “iPhone Safari’ de Önceki Sayfalara Dönmenin Pratik Yolu” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

iPhone’ da Geri Seçimi ile İstediğin Yere Atlama” haberini okumak için buraya tıklayın

iPhone’ da Kilit Ekranından Not Yazma” haberini okumak için buraya tıklayın

iPhone Takvim ile Doğum Günlerini Asla Unutmayın!” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.