Eski Sekmeleri Kapatmayla Uğraşmayın, Bırakın Safari Kapatsın!

iOS
A+
A-
Eski Sekmeleri Kapatmayla Uğraşmayın, Bırakın Safari Kapatsın!

Apple, kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırabilecek her türlü imkanı iPhone ile sunuyor. Kullanım deneyimini daha iyi hale getirmek için bulunan özellikten ve araçlardan haberdar olmayan çoğu kullanıcı da, bu özellikleri kullanamıyor. Bu özelliklerden bir tanesi de, “Safari’ de açık olan sekmeler, bunların ne kadarı gereksiz? Gereksiz olan sekmeleri tek tek kapatmakla uğraşmak istemiyorsanız, açık olan gereksiz sekmeleri bırakın Safari sizin yerinize otomatik kapatsın!

Sosyal medya platformlarının yanı sıra e-posta veya kısa mesaj üzerinden gelen bir bağlantıya dokunduğunuzda, her defasında Safari onu farklı sekme üzerinde açar. Açılan bu sekmeler, çoğu kullanıcı tarafından kapatılmaz ve zamanla bu sekmeler burada aratarak çoğalır. Her ne kadar bu durum sistem kaynaklarını etkilemese de, sekmeler içerisinde bir şeyler aramak istediğinizde yoğunluktan dolayı ihtiyaç duyulan sekmelerin bulunması zorlaşır. 

Gereksiz olan bu sekmelerden her defasında kurtulmak yerine, aktif edilebilecek bir özellik ile Safari’ de açık olan tüm eski sekmelerin belirli bir süre sonra otomatik olarak temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Safari’ nin sekmeleri sizin için otomatik olarak kapatmasını istiyorsanız, aşağıda yer alan adımları izlemeniz ve beraberinde uygulamanız yeterli olacaktır. Bu özellik iPhone ve iPad’ de çalışmaktadır. 

Safari’ de Sekmeleri Otomatik Kapat Özelliği Nasıl Aktif Edilir?

Sekmeleri Otomatik Kapat özelliği, Safari’ nin son zamanlarda görüntülenmemiş sekmeleri otomatik olarak kapatmasına izin veren bir özelliktir. Bu özelliğin aktif olabilmesi için yapılması gereken adımlar şu şekildedir;

  • Öncelikli olarak iPhone’ unuzdaki Ayarlar ve ardından Safari‘ ye dokunun
  • Daha sonra ekranı yukarı doğru kaydırın ve Sekmeleri Kapat seçimine dokunun
  • Şimdi hangi aralıklarla Safari Sekmelerini Otomatik kapatma işlemini seçmeniz gerekiyor
Safari-Acik-Sekmeleri-Otomatik-Kapatma-1
  • Bir Gün Sonra, Bir Hafta Sonra veya Bir Ay Sonra” sekmelerin hangi zamanda otomatik olarak kapanmasını istiyorsanız

    https://www.puttygen.net/

    , o seçime dokunmanız yeterli olacaktır

Yapılan bu işlemin ardından artık Safari, sizin için gereksiz olan sekmelerle ilgilenecek. Bundan sonra açık olan sekmeler arasında ihtiyaç duyduğunuz sekmeyi daha hızlı bir şekilde bulmanıza kolaylık sağlayacak.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Eski Sekmeleri Kapatmayla Uğraşmayın, Bırakın Safari Kapatsın!” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Safari’ de Özel Sekme Ne İşe Yarar?” haberini okumak için buraya tıklayın

iPhone Safari’ de Önceki Sayfalara Dönmenin Pratik Yolu” haberini okumak için buraya tıklayın

iPhone Safari’ de Favicon’ u Etkinleştirme” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.