Safari’ de Sayfa Yenileme Hareketi

iOS
A+
A-
Safari’ de Sayfa Yenileme Hareketi

iPhone ve iPad’ de Safari’ yi kullanırken web sayfalarının yenilenmesi gerektiğinde, bu işlemi daha kolay ve eğlenceli hale getirebilirsiniz. Nasıl mı?

Her ne kadar “Yenile düğmesi“, adres çubuğunda yer alıyor olsa da sayfaları yenilemeyi kolaylaştıran ve daha eğlenceli hale getiren gizli bir özellik Safari‘ de yer almakta.

Apple, iPhone ile kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırabilecek her türlü imkanı sunuyor. Kullanıcı deneyimlerini daha iyi duruma getirmek için bulunan gizli özelliklerden ve araçlardan haberdar olmayan çoğu kişi de, bu detaylardan mahrum kalabiliyor.

Safari’ de Sayfaları Yenileyin

iPhone Safari’ de web sayfasını yenilemek için aşağıdaki adımları takip edip, beraberinde uygulamanız yeterli olacaktır.

  • Safari’ de herhangi bir web sayfasını yükleyin
  • Durum Çubuğu’ na dokunarak, tamamen yukarı kaydırın
  • Sayfa yenileme işlemini gerçekleştirmek içinse şimdi aşağı çekin

Yapılan bu işlemin ardından web site yenileme (tazeleme) işleminin hızlı bir şekilde gerçekleştiğini göreceksiniz.

Sonuç

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda, gerekli olan işlemin nasıl yapılacağı bilgisini detaylı bir şekilde anlattık. Ayrıca dilerseniz, Eski Sekmeleri Kapatmayla Uğraşmayın, Bırakın Safari Kapatsın! bu içeriğimize de bir göz atabilirsiniz.

Peki, siz paylaşmış olduğumuz bu yöntem hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmına yazarak, bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bu İçerikler de Size Faydalı Olabilir!

iPhone Safari’ de Önceki Sayfalara Dönmenin Pratik Yolu” haberini okumak için buraya tıklayın

Safari’ de Açık Olan Sekmeleri Otomatik Kapat” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.