Samsung Galaxy Note 4 Bükülme Testinde !

Samsung Galaxy Note 4 Bükülme Testinde !

Apple, yeni nesil akıllı telefonu iPhone 6 Plus ile yaşadığı “bükülme problemi” sonrasında gündemdeki yerini korumaya devam ederken, bu konu üzerine harekete geçen Samsung, yeni amiral gemisi phablet modeli Galaxy Note 4 için uyguladığı dayanıklılık testleri ile bükülmediğini kanıtlayan bir video paylaştı.

galaxy-note4-test

iPhone 6 Plus modeline belli bir oranda güç uygulandığında kolayca bükülebileceği gerçeği geçtiğimiz günlerde telefona sahip kullanıcılar tarafından dile getirilmiş, böyle bir problemin ortaya çıkmasının ardından bükülebilir olduğuna dair videoların paylaşılması Samsung’ un dikkatini çekmiş olacak ki, bu konu ile alakalı oldukça ilginç video hazırlamış!

iPhone 6 Plus modelinin bükülebilir olduğuna dair videoların internette paylaşılması adeta bu durumu kanıtlar nitelikte olduğu söylenilebilir. Gittikçe büyüyen ve bu baskı ile mücadele etmek zorunda olan Apple’ ın en büyük rakiplerinden biri olan Android devi Samsung, yeni amiral gemisi phablet modeli Galaxy Note 4′ ü, Apple’ ın iPhone 6 Plus modeli ile eşit koşullarda teste tabi tuttu. Samsung’ un resmi blogu Samsung Tomorrow tarafından paylaşılan video da cihaza öncelikli olarak üç nokta odaklı bükülme testi makine yardımı uygulanılarak esnetiliyor, ayrıca iddiaya göre 100 kg ağırlığındaki bir insan tarafından arka cebinde bulunan telefonun üzerine oturulması sonucunda oluşabilecek durumlar gösteriliyor. Uygulanan testlerden sonra Samsung’ un phableti azda olsa eğilse de, kısa bir süre içerisinde eski halini alarak çalışmaya devam ediyor. Galaxy Note 4′ e yeni eklenen metal çerçeve ve magnezyumla güçlendirilmiş bağlantı noktalarının kullanımı ile de sağlamlığının arttırıldığı gözleniyor.

Son olarak paylaşılan videoda dikkat çekilmek istenilen önemli bir nokta ise “Galaxy Note 4 modelinin büyük, ince, hafif ve bi o kadar da güçlü” olduğu vurgulanılıyor.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.