Ses Açma Kapama Tuşu Bozuk Olan iPhone Cihazı Nasıl Sessize Alınır?

Ses Açma Kapama Tuşu Bozuk Olan iPhone Cihazı Nasıl Sessize Alınır?

Tasarım çizgisinin yanı sıra iOS işletim sistemi ile de en güvenilir ve stabil olan Apple’ ın iPhone cihazında, yer alan ” Sessiz Mod “anahtarının turuncu renkte görünmesi, cihazın sessiz modda olduğunu gelen arama ve bildirimlerde titreşimde olacağı anlamını taşımaktadır. Peki, sessiz mod anahtarı bozuk olan iPhone cihazına bu görev, alternatif olarak nasıl yaptırılır?

Cihazı sessize almak için AssistiveTouch menüsünü kullanabilirsiniz. Bu seçeneği açmak için;

  • Öncelikli olarak iPhone cihazın ana ekranında yer alan ” Ayarlar “, ” Genel ” ve ardından ” Erişebilirlik ” seçimlerine tıklayın
  • Daha sonra Etkileşim başlığı altında yer alan AssistiveTouch sekmesine tıklayın
  • AssistiveTouch aktif hale getirmek için üst tarafta yer alan anahtarı kaydırın
  • Bu işlemleri yaptıktan sonra artık içinde beyaz bir dairenin olduğu siyah bir kare ekranımızda belirecek, buna tıkladığınızda ise bazı kısayolların yer aldığı seçenekler karşınıza gelecek.
  • Burada ” Sesi Kapat ” seçeneğine dokunarak telefonunuzu sessize alabilirsiniz

Sessiz-Tusu-Bozuk-iPhone-1

Ses açma kapama tuşu bozuk olan iPhone cihazı nasıl sessize alınır sorusunun çözümüne yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.