Siri ile Hoparlörlü Arama Yapma

Siri ile Hoparlörlü Arama Yapma

Sorulan sorulara cevap vermesinin yanında tavsiyede bulunması, web hizmetlerinde eylemleri gerçekleştirmesi ve daha da fazlası için kişisel asistan Siri ile yapılabileceklerin adeta sınırı yok. Siri’ nin bilinmeyen özellikleri arasında öyle bir özellik var ki, hoparlör modunda ve numara söyleyerek arama!

Siri’ ye hoparlör modunda, numara ya da rehberde yer alan bir kişiyi söyleyerek arama yaptırabilirsiniz. Aslına bakılırsa iPhone kullanıcılarının en büyük avantajlarından biri Siri ile telefonun birçok özelliğini kullanabilmesidir. Tabi bir çoğumuz arama yapmak için Siri’ yi kullanırken, Siri’ ye hoparlör modu kullanılarak arama yaptırmanın mümkün olabileceği çoğu kullanıcı tarafından da bilinmemektedir. Peki, Siri’ ye hoparlörlü arama nasıl yaptırılır? sorusunun çözümüne BilisimBiLGi olarak değinelim istedik..

Siri ile Hoparlörlü Arama Nasıl Yapılır?

  • Öncelikli olarak Home düğmesine basılı tutarak veya “Hey Siri” diyerek Siri’ yi aktif hale getirin
  • Daha sonra yapılması gereken tek şey herhangi bir çağrıda “hoparlör kullan” veya “hoparlörü kullanarak aranacak kişi” (örneğin, “Hoparlörü kullanarak Hakan’ ı ara”) demeniz yeterlidir
  • Ek olarak iOS kişiler listesinde yer almayan birinin aranmasını istiyorsanız, aranacak kişinin telefon numarasını rakam söyleyerek Siri’ ye arama yaptırabilirsiniz. Nasıl mı? (Örneğin, “sıfır, beş, dört, … ara”)

Not: “Hey Siri” yi kullanabilmek için iOS 9 ve sonrası işletim sistemi gerekmektedir. “Hey Siri” nin kullanımı için iPhone 6S ve üzeri cihazlarda şarj kablosu takılı olmasına gerek yokken, iPhone 6 cihazlarda şarja takılı durumdayken kullanılabilmektedir.

Siri hakkında merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Siri ile Hoparlörlü Arama Yapma” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

iPhone’ da Siri’ yi Konuşmadan Kullanma

iPhone Kilit Ekranında Siri Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.