Telefon Fabrika Ayarlarına Dönünce Rehber Silinir mi?

Telefon Fabrika Ayarlarına Dönünce Rehber Silinir mi?

Kaynağını bilmeyip yüklemiş olduğunuz birçok uygulama ve yazılım mobil sisteme zarar verebilmektedir. Bu sorunu gidermek ve sistem performansını da arttırmak adına yapılması gereken en iyi yol cihazı fabrika ayarlarına döndürmektir.

Yazılımsal yada virüs sorunlarından yaşanılan sıkıntıyı gidermek adına artık son çare olarak cihazları fabrika ayarlarına döndürmek durumunda kalırız. Telefonu sıfırlamak istiyorsunuz ancak fabrika ayarlarına dönüldüğünde rehber silinir mi? sorusu aklınızı mı kurcalıyor. Bu konuya BilisimBiLGi olarak değinelim istedik..

Telefonda herhangi bir sorun çıktığında kullanıcılar, sorunu temelinden çözmeye düşünür. Sorunun kaynağı tam olarak bilinemediğinden çoğu kullanıcı, telefonu fabrika ayarlarına getirirsem hem telefonun sağlığı açısından hem de istenilen sonucu almak için en doğru tercih olduğu düşünür. Ancak telefonun fabrika ayarlarına döndürmek isteyen kullanıcıların en büyük korkusu da, telefon içerisindeki bilgilerin silinecek olmasıdır. Telefondaki ayarların gitmesinin yanı sıra rehber ya da kişisel diğer bilgilerin gitmesi kullanıcılar için ciddi anlamda sıkıntı yaratacak bir durumdur.

Telefon Fabrika Ayarlarına Dönünce Rehber Silinir mi?

Tabi ki fabrika ayarlarına dönülmesi telefon üzerindeki bilgiler ve verilerin silinmesi anlamına gelmektedir. Aslında bu işlem telefonu direkt olarak fabrikadan teslim edilen ayarlara getirmektedir. Bu nedenle fabrika ayarlarına dönülmeden önce gerekli önlemlerin alınması tavsiyedir.

Günümüz gelişen teknolojilerinde bir çok akıllı telefonda yedekleme işlemi yer almaktadır. Telefonun bilgisayara bağlantısını sağladıktan sonra yedekleme işlemi yapabilir bu işlemin ardından fabrika ayarlarına geri döndürme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yedeklemelerinizi telefona geri yüklediğimizde ise rehber ve kişisel bilgileriniz tekrardan geri gelecektir. Tabi son olarak yedeğin doğru olduğuna ve çalışıyor olmasına dikkat etmelisiniz.

BilisimBiLGi olarak “Telefon fabrika ayarlarına dönünce rehber silinir mi?” konusuna yönelik paylaşılan bilgi, umarım yararlı olmuştur.

Telefonun Gece Boyunca Şarjda Bırakılması Doğru Mu?

iPhone’ u Fabrika Ayarlarına Döndürme, Sıfırlama İşlemi Nasıl Yapılır?

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.