WhatsApp’ ta Enter Tuşu Gönder Düğmesine Dönüştü

A+
A-
WhatsApp’ ta Enter Tuşu Gönder Düğmesine Dönüştü

Akıllı telefonlar için geliştirilen anlık mesajlaşma ve konuşma uygulaması olan WhatsApp‘ ta, iletileri oluştururken alt satıra Enter tuşu ile geçmek yerine direkt gönderilemesi için Gönder butonunu atayabilirsiniz. Bu işlem için aşağıda yer alan adımları izlemeniz ve beraberinde uygulamanız yeterli olacaktır.

WhatsApp’ ta ileti oluştururken alt satıra geçemiyorum. Daha önce Enter tuşu ile geçiş sağlayabiliyordum, ancak bu tuş kayboldu yerini Gönder tuşu aldı. WhatsApp’ ta Enter tuşuna basınca mesaj göndermesini değil de, alt satıra geçmesini istiyorum.” Bu sorunu nasıl düzeltebilirim? sorusuyla karşılaştım. Gelin beraber bu soruya yanıt bulmaya çalışalım..

WhatsApp’ ta Enter Tuşunu Görünür Yapma

WhatsApp’ ta Enter Tuşu Gönder Düğmesine Dönüştü” Aslında bu sadece telefon üzerinden değiştirilecek bir ayardan kaynaklanmakta. Kullanıcılar bu ayar ile oynayıp, unuttuğunda bu durumu bir sorun olarak görebilmektedir. Aşağıdaki adımları uygulayarak, Android’ de WhatsApp Enter tuşunu görünür hale getirip, kullanım sağlayabilirsiniz.

  • Öncelikli olarak Android‘ de WhatsApp uygulamasını açın
  • Daha sonra sağ üst köşede yer alan üç noktalı Chrome-Uc-Nokta-1 simgeye dokunun
  • Ardından Ayarlar‘ a dokunun
  • Sohbetler WhatsApp-Sohbetler-Simge seçimine dokunun
  • Sohbet ayarları başlığı altında yer alan Enter tuşu gönderir seçeneğinin yan tarafında AÇIK bulunan anahtarı KAPALI konuma ON-OFF-Button-1 getirin

NOT: Enter tuşu ile mesaj gönderme işlemini Android’ in WhatsApp sürümü için gerçekleştirebiliyorken, bu işlev iPhone’ da bulunmamaktadır.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “WhatsApp’ ta Enter Tuşu Gönder Düğmesine Dönüştü” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Samsung Galaxy’ de Güç Tuşuna Uygulama Atama” haberini okumak için buraya tıklayın

Samsung Galaxy’ de Işıklı Bildirim Özelliğini Etkinleştirme” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.