Android’ de Kamera Depolama Konumu Değiştirme

A+
A-
Android’ de Kamera Depolama Konumu Değiştirme

Malum elimizden düşürmediğimiz akıllı telefonlar, kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırabilecek her türlü imkanı sunuyor. Öne çıkan özellikler arasında elbette ki kamera uygulaması yer alıyor. Her ne kadar fotoğraf makinelerinin yerini tutmasalar da, fotoğraf çekmek için artık çoğu insan akıllı telefon kullanıyor.

Varsayılan olarak, fotoğraf ve videolar cihazın dahili belleğinde saklanır. Tabi bir süre sonra görüntüler daha da artacağından hafızada umulmadık oranda yer kaplamaktadır. Telefona takılacak SD kart takviyesi ile bu durumun üstesinden gelebilirsiniz. Verileri SD karta taşıyarak, fotoğrafların kapladığı alanı boşaltıp yer kazanabilirsiniz. İçeriklerimizin bugünkü konusu “yeni çekilen fotoğraflarda depolama alanı seçimi (SD kart ya da Dahili Bellek)

Fotoğraf ve videolar dahili bellekte mi yoksa SD kartta mı depolansın? Bu konu hakkında gerekli anlatımı Samsung Galaxy akıllı telefon üzerinden gerçekleştireceğim. (Bu özellik model ve sürüme göre değişkenlik gösterebilir)

  • Öncelikli olarak Kamera uygulamasını Samsung-Galaxy-Camera-Uygulamasi açarak, Ayarlar Android-Ayarlar düğmesine dokunalım
  • Ardından Depolama Konumu seçeneğine dokunun
  • Bu kısımda SD kart ve Dahili depolama seçimlerini göreceksiniz
  • Hangisini belirlemek istiyorsanız ona dokunup, seçimi değiştirebilirsiniz

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Android’ de Kamera Depolama Konumu Değiştirme” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Samsung Galaxy’ de Işıklı Bildirim Özelliğini Etkinleştirme” haberini okumak için buraya tıklayın

Samsung Galaxy’ de Güç Tuşuna Uygulama Atama” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.