Windows 10 Yaptıklarımızı Takip Mi Ediyor?

Windows 10 Yaptıklarımızı Takip Mi Ediyor?

Birçok gizlilik ayarını beraberinde getiren Windows 10, her ne kadar gelen özellik bakımından faydalı olsa da gizlilik ve güvenlik konusu ele alındığında tedbirli olan kullanıcılar yaptıkları işlemlerin Windows 10 tarafından takibe alınmasını istemeyebilir. Windows 10′ un takibinden rahatsızlık duyan kullanıcılar, hangi ayarları devre dışı bırakmalı?

windows-10-yaptiklarimizi-takip-mi-ediyor

Windows 10 işinizi kolaylaştırmak adına sizi yakından tanımak istiyor. Tabi ki bu durum her ne kadar iyi bir özellik olarak görünse de kullanıcıların hoşuna gitmeyebilir. Özelliği tamamen engellemenin bir yolu yok, ancak “Sizi tanımaya çalışıyor” işlevini devre dışı bırakarak bu durumun önüne geçebilirsiniz. Nasıl mı?

  • Windows 10′ da işlevi devre dışı bırakmak için Ayarlar uygulamasına giriş yapın ve ardından Gizlilik  seçeneği üzerine tıklayın.

bilisimbilgi.com

  • Sol sütun üzerinde yer alan Konuşma, mürekkep oluşturma ve yazma seçeneğine tıklayın.
  • Son olarak karşınıza gelen kısımda Beni tanımayı durdur seçeneğine tıklayın.

bilisimbilgi.com

Yapılan bu işlemden sonra Windows yazdıklarınızı, kişilerinizi, takvimlerinizi ve hatta el yazınızı da izlemeyi durduracaktır. Tekrardan aynı pencere üzerinden ayarlama yaparak sistemi eski haline döndürebilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.