Safari’ de Özel Sekme Ne İşe Yarar?

iOS
A+
A-
Safari’ de Özel Sekme Ne İşe Yarar?

Tarayıcı üzerinde ziyaret ettiğiniz yerleri veya arama geçmişlerini temizlemeyi sürekli olarak unutuyor, bu durumdan dolayı da rahatsızlık duyuyorsanız ya da bu durum artık zor geliyorsa; “Safari’ de Özel Sekme’ yi kullanın!

Özel sekme ile; “çerezler, göz atma geçmişi, site verileri ya da formlara girilen bilgiler” kayıt altına alınmamaktadır. Web kullanımını gizli ve size özel tutmak için mükemmel bir özelliktir. İstediğiniz kadar internette gezinin, istediğiniz siteye girin. Bu gezinmenin ardından hiçbir şekilde temizlik yapmadan, gönül rahatlığıyla tarayıcıyı kapatabilirsiniz.

Tabi ki bu özelliğin sağladığı en büyük avantaj; telefonunuz başkaları tarafından karıştırıldığında, hangi siteleri ziyaret ettiğinizin görüntülenmemesidir. “Özel sekmeyle internette yapılan hiçbir şey kayıt altında tutulmaz

Safari’ de Özel Sekme Nereden Açılır?

  • Safari’ yi Özel Sekme ile açmak istiyorsanız, öncelikli olarak tarayıcıyı açın
  • Daha sonra sağ alt tarafta yer alan sekme butonuna dokunun
  • Sekme butonuna dokunduğunuzda açık olan tüm sekmeler karşınıza gelecektir. Tabi ki açık olan sekmelerle işimiz yoktur. Bu kısımda işimize yarayacak olan Özel sözcüğüdür
Safari-Ozel-Sekme-Nedir-1
  • Özel sözcüğüne dokunduğunuzda, Safari’ yi Özel Sekme de açmış olacakasınız
  • Özel sekmeye geçildiğinde, tarayıcı teması siyah görünümde olacaktır. Bu şekilde özel sekmede olduğunuzu anlayabilirsiniz

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Safari’ de Özel Sekme Ne İşe Yarar?” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

iPhone Safari’ de Önceki Sayfalara Dönmenin Pratik Yolu” haberini okumak için buraya tıklayın

Safari’ de Açık Olan Sekmeleri Otomatik Kapat” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.