En Son Yüklenen Uygulamaların Başlat Menüsünde Görüntülenmesini Engelleme

En Son Yüklenen Uygulamaların Başlat Menüsünde Görüntülenmesini Engelleme

Sisteme herhangi bir şey yüklediğinde uygulama kısayolu Başlat Menüsünde yerini almaktadır. En son eklenen uygulamalar bu bölümde listelenmektedir. Çoğu kullanıcı tarafından istenmeyen bu durumdan siz de rahatsızlık duyuyor ve yapılması gereken işlemi merak ediyorsanız, makalenin devamına göz atabilirsiniz.

Windows 10, Başlat Menüsünde en son yüklenen uygulamaların görüntülenmesi nasıl engellenir?

En son eklenen uygulamaları tamamen Başlat menüsünden kaldırabilmek için aşağıda yer alan adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

  • Öncelikli olarak Başlat Menüsü ve ardından Ayarlar‘ a tıklayın
  • Gelen ekranda Kişiselleştirme ve daha sonra Başlangıç sekmesine tıklayın
  • Hemen sağ tarafta yer alan ” En son eklenen uygulamaları göster ” seçiminin anahtarı varsayılan olarak Açık gelmekte bu seçeneği Kapalı konuma getirmeniz yeterli olacaktır

Windows 10′ da en son yüklenen uygulamaların Başlat menüsünde görüntülenmesinin nasıl devre dışı bırakılacağına yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.