Google’ da Aramalar Yeni Sekmede Açılıyor

A+
A-
Google’ da Aramalar Yeni Sekmede Açılıyor

İnternet araçlarıarama motoru hizmetleri ile her gün kullandığımız Google‘ da, muhtemelen bir çoğumuz tarafından bilinen ya da hiç bilinmeyen bir bilgiyi sizinle paylaşmak istedim. “Google aramalarında, çıkan arama sonuçlarına tıkladığımda yeni pencerede açılıyor” sorusuyla karşılaştım. Gelin beraber bu soruya yanıt bulmaya çalışalım.

Google’ da yapılan aramalar yeni sekmede mi açılıyor? Aslında bu sadece arama ayarları üzerinden değiştirilerek, düzeltilebilecek bir ayardan kaynaklanmakta. Google aramaları varsayılan olarak bulunduğu yani aynı sekme üzerinde açar. Kullanıcılar gerekli olan bu ayarı “Yeni Sekme” olarak değiştirip, unuttuğunda bu durumu bir sorun olarak görebilmektedir. Aşağıdaki adımları uygulayarak, arama ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz. Peki bu işlem nasıl yapılır ?

Google’ da Yapılan Aramaları Aynı Sekme Üzerinde Açma

  • Öncelikli olarak Google ana sayfasına giriş yapın, sağ alt tarafta yer alan Ayarlar ve ardından Arama Ayarları seçeneğine tıklayın
  • Gelen ekranda ”Sonuçların açılacağı pencere” başlığı altında yer alan ”Seçilen her sonucu yeni bir tarayıcı penceresinde aç” yanında bulunan ve işaretli olan tiki kaldırın, pasif duruma getirin
  • Daha sonra ilgili olan tiki işaretini kaldırdıktan sonra sağ alt tarafta yer alan Kaydet seçeneğini tıklayarak, ayarları kaydedin.
google-da-aramalar-yeni-sekmede-aciliyor-1

Yapılan bu işlemlerin ardından arama sonuçlarına tıkladığınızda artık yeni sekmede değil de, aynı sekme üzerinde açılacaktır.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Google’ da Aramalar Yeni Sekmede Açılıyor” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Google Arama Sonuçları Yeni Pencerede Nasıl Açılır?

Google’ da Detaylı Aramanın İpuçları

Tırnak İşaretinin Arama Motorunda Kullanımı

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.