iPhone’ u Kullanırken Gelen Çağrı ve Bildirimleri Engelleme

iOS
A+
A-
iPhone’ u Kullanırken Gelen Çağrı ve Bildirimleri Engelleme

Telefon kilitli haldeyken belirli kişi ya da kişilerle konuşulmak istenmediğinde, rahatsız olmamak adına iPhone cihazlarında filtre görevini üstlenen “Rahatsız Etme” özelliği kullanılır. Bu özellik aktif hale getirilip çağrı geldiğinde, cihaz bir nevi sessiz moda alınmış olduğundan zil sesi açık olsa dahi ses duyulmayacaktır. iPhone’ u aktif olarak kullanmadığımızda oldukça kullanışlı bir özellik olarak görülmektedir. Peki, Rahatsız Etme özelliği aktif olan iPhone’ u kullanırken gelen çağrı ve bildirimler nasıl engellenir?

Rahatsız Etme özelliği, iPhone cihazlar kilit durumdayken oldukça kullanışlı olarak görülse de o an için izlediğiniz bir film ya da bir not üzerine yoğunlaşırken gelen çağrı veya bildirimler dikkat dağıtıcı olabilmektedir. iPhone ya da iPad cihazlarını kullanılırken gelen tüm bildirimleri ve titreşimleri tamamen durdurmak istiyorsanız, Rahatsız Etme modunu bu işlemi yapması için ayarlayabilirsiniz. Nasıl mı?

iPhone ya da iPad Kullanırken Gelen Çağrı ve Bildirimleri Engellemek için

  • iPhone ya da iPad cihazlarından öncelikli olarak “Ayarlar” ve ardından “Rahatsız Etme” seçeneğine dokunun
  • Rahatsız Etme penceresinde Sessiz başlığının hemen altında yer alan “Her Zaman” seçimine dokunun
iphone-u-kullanirken-gelen-cagri-ve-bildirimleri-engelleme

Bu ayar etkin hale getirildiğinde Rahatsız Etme modu aktif durumdayken, iPhone ya da iPad cihazı kullanılırken hiç bir şekilde bildirim, ses ya da titreşim ile karşılaşmayacaksınız.

Tabi ki mesajları ve aramaları almaya devam edeceksiniz, ancak ne olursa olsun gelen herhangi bir bildirimi almayacaksınız.

iPhone ya da iPad cihazları üzerinde bir şeylere yoğunlaşırken gelen çağrı veya bildirimlerin dikkatinizi dağıtmaması için oldukça faydalı bir özellik olduğunu söyleyebilirim. “iPhone’ u Kullanırken Gelen Çağrı ve Bildirimleri Engelleme” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yaralı olmuştur.

iPhone’ lara iOS 14 ile Gelen Turuncu ve Yeşil Nokta!

iOS 14′ te Paylaşım Sayfasından Kişi Önerilerini Kaldırma

iOS 14′ te Gelen Çağrıları Tam Ekran Olarak Etkinleştirme

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.