iOS’ ta Uygulama Simgeleri Üzerindeki Bildirim Sayısı Gözükmüyor!

iOS
A+
A-
iOS’ ta Uygulama Simgeleri Üzerindeki Bildirim Sayısı Gözükmüyor!

Sürekli olarak bildirim alan biriyseniz ve gelen bildirimlerin sizin için önemli olduğu kanaatindeyseniz bu bilgi sizin için çok faydalı olacaktır. iOS’ ta bilindiği üzere uygulamaya bildirim geldiği zaman simge üzerinde kaç adet bildirim geldiyse kırmızı renkte o rakam belirir. Bu görünen rakamı kaldırmak veya geri getirmek sizin elinde. “iOS’ ta Twitter uygulamasına gelen bildirimler rakam olarak daha önceleri görünmekteydi, artık görünmüyor! Bunu nasıl geri getirebilirim?” sorusuyla karşılaştım. Gelin beraber bu soruya yanıt bulmaya çalışalım.

iOS’ ta uygulama simgeleri üzerindeki bildirim sayıları görünmüyor mu? Aslında bu sadece o uygulamanın ayarları üzerinden değiştirilecek bir ayardan kaynaklanmakta. iOS’ ta normalde uygulama üzerindeki bildirim sayıları varsayılan olarak görünür şekilde bulunmakta. Kullanıcılar gerekli olan bu ayarı pasif olarak değiştirip, unuttuğunda bu durumu bir sorun olarak görebilmektedir. Aşağıdaki adımları uygulayarak, uygulama simgeleri üzerindeki bildirim sayılarının tekrardan görüntülenmesini sağlayabilirsiniz?

iOS’ ta Uygulama Üzerindeki Bildirim Sayılarını Gösterme

  • Öncelikli olarak Ayarlar‘ a ve ardından Bildirimler‘ e girin
  • Bildirimler kısmında hangi uygulamanın bildirim rakamının görüntülenmesi isteniyorsa, o uygulamaya dokunun
  • Daha sonra gelen ekrandan İşaretler sekmesini Aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır
iOS-Bildirim-Sayisi-Gozukmuyor-1

Yapılan bu işlemlerin ardından bildirim geldiği zaman bildirim sayılarını gösteren simge uygulamanın üzerinde görüntülenecektir.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “iOS’ ta Uygulama Simgeleri Üzerindeki Bildirim Sayısı Gözükmüyor!” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Görüşmelerde Yaşanan Ses Sorunu ve Çözümü

iPhone’ u Kullanırken Gelen Çağrı ve Bildirimleri Engelleme

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.